Roy Griak Invitational 2013Sep 20, 2013 by ALexander Lohr
ENTRIES: Roy Griak Invitational 2013
ENTRIES: Roy Griak Invitational 2013
ENTRIES: Roy Griak Invitational 2013
Courtesy: Raceberryjam.com
Division 1 Teams
Men's Gold | Women's Gold
Men's Maroon II | Women's Maroon II
Men's Maroon III | Women's Maroon III
Gold Entries
Adams State, Arizona, Arizona State, Brigham Young men, Central Michigan, Colorado State, Creighton, Dickinson State women, Drake, Florida Gulf Coast, Georgia, Grand Valley State, Illinois State, Iowa, Iowa State women, Lewis men, Michigan State, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Carolina State, Northern Illinois women, Oklahoma men, South Carolina women, South Dakota, South Dakota State, Syracuse women, Vanderbilt women, Weber State, Wyoming
Maroon II Entries
Augustana (SD), Azusa Pacific, Bethel Indiana men, Bison Track Club, Black Hills State, Central Missouri, Concordia Nebraska, Concordia St Paul, Dakota State, Dickinson State, Dordt, Graceland University, Indiana Wesleyan men, Iowa State Running Cl, Jamestown, Killer Beez men, Lakehead University, Lewis men, Manitoba, Marquette RunningClub, Michigan Tech, Midwestern State women, Minn State Mankato, Minnesota RunningClub, Minnesota-Duluth, Minot State, Nebraska-Kearney, North Iowa Area CC, Northern Michigan women, Northern State, Olivet Nazarene, Pittsburg State, Regina, San Francisco State, Southwest Baptist, Southwest Minn State, Truman State, U C San Diego, Upper Iowa University women, UW-La Crosse men, UW-Parkside men, Valley City State, Viterbo, Winona State women.
Maroon III Entries
Augsburg, Bates College, Bethany Lutheran, Bethel, Carleton women, Coe College, Concordia Moorhead, Concordia Wisconsin, Gogebic C C, Hamline, Kansas Wesleyan, Lawrence University, Macalester, North Central Univ, Northland, Occidental College, Ripon College, St. Catherine, St. Norbert College, St. Olaf women, St. Scholastica, St. Thomas women, UW-Eau Claire, UW-La Crosse women, UW-Oshkosh, UW-Platteville, UW-River Falls, UW-Stevens Pt women, UW-Whitewater, Wartburg College, Wisconsin Track Club, Wisconsin-Superior.
High School Matchups
Obsa Ali - Richfield MN (#10)
Addison DeHaven - Brookings SD (#23)
Wayzata MN (#14 Boys) and West Bend West (WI)
High School Boys
High School Girls
Courtesy: Raceberryjam.com
Division 1 Teams
Ranked Men's Teams | Ranked Women's Teams |
BYU #4 | Arizona #5 |
NC State #25 | Vanderbilt #19 |
Arizona State #28 | Minnesota #20 |
Adams State #1 (DII) | NC State #21 |
Iowa State #26 (2012 Team Winner) |
Men's Gold | Women's Gold
Men's Maroon II | Women's Maroon II
Men's Maroon III | Women's Maroon III
Gold Entries
Adams State, Arizona, Arizona State, Brigham Young men, Central Michigan, Colorado State, Creighton, Dickinson State women, Drake, Florida Gulf Coast, Georgia, Grand Valley State, Illinois State, Iowa, Iowa State women, Lewis men, Michigan State, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Carolina State, Northern Illinois women, Oklahoma men, South Carolina women, South Dakota, South Dakota State, Syracuse women, Vanderbilt women, Weber State, Wyoming
Maroon II Entries
Augustana (SD), Azusa Pacific, Bethel Indiana men, Bison Track Club, Black Hills State, Central Missouri, Concordia Nebraska, Concordia St Paul, Dakota State, Dickinson State, Dordt, Graceland University, Indiana Wesleyan men, Iowa State Running Cl, Jamestown, Killer Beez men, Lakehead University, Lewis men, Manitoba, Marquette RunningClub, Michigan Tech, Midwestern State women, Minn State Mankato, Minnesota RunningClub, Minnesota-Duluth, Minot State, Nebraska-Kearney, North Iowa Area CC, Northern Michigan women, Northern State, Olivet Nazarene, Pittsburg State, Regina, San Francisco State, Southwest Baptist, Southwest Minn State, Truman State, U C San Diego, Upper Iowa University women, UW-La Crosse men, UW-Parkside men, Valley City State, Viterbo, Winona State women.
Maroon III Entries
Augsburg, Bates College, Bethany Lutheran, Bethel, Carleton women, Coe College, Concordia Moorhead, Concordia Wisconsin, Gogebic C C, Hamline, Kansas Wesleyan, Lawrence University, Macalester, North Central Univ, Northland, Occidental College, Ripon College, St. Catherine, St. Norbert College, St. Olaf women, St. Scholastica, St. Thomas women, UW-Eau Claire, UW-La Crosse women, UW-Oshkosh, UW-Platteville, UW-River Falls, UW-Stevens Pt women, UW-Whitewater, Wartburg College, Wisconsin Track Club, Wisconsin-Superior.
High School Matchups
Obsa Ali - Richfield MN (#10)
Addison DeHaven - Brookings SD (#23)
Wayzata MN (#14 Boys) and West Bend West (WI)
High School Boys
High School Girls
Related Content
- PR Of The Week presented by TrackSmith: Drew Hunter's 10K Debut
Mar 28, 2024
- Leo Neugebauer After Big Day 1 Of Decathlon At Texas Relays
Mar 27, 2024
- Breaking: The Olympic Development Women's 1,500m Field Announced
Mar 27, 2024
- Follow This Star High Schooler's Broken 600m Workout In Texas
Mar 27, 2024
- Previewing The Stanford Invitational, Texas Relays And More
Mar 27, 2024
- 2024 Mike Fanelli Track Classic: What To Know
Mar 26, 2024
- How to Watch: 2024 Friar Invitational | Track and Field
Mar 25, 2024
- Montana State Is Quietly Establishing Itself In The NCAA
Mar 25, 2024
- This Texas Team Ran Under 39 Seconds In The 4x100 To Set A National Record
Mar 24, 2024