picture of 2022 Payton Jordan Invitational

Apr 30

FloTrack will provide LIVE coverage of the 2022 Payton Jordan Invitational in Palo Alto, CA.

Licensed to RecordTiming - Contractor License             HY-TEK's Meet Manager
                          Payton Jordan Invitational                           
                  Stanford University --Stanford, California                   
                               Performance List                                
 
Event 1  Men 100 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Francisco Sanchez                Unattached                  
  2  Shawn Simms                      Auc Elite                   
 
Event 2  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Michael Ohioze                   City Speed S                
  2  Francisco Sanchez                Unattached                  
  3  Shawn Simms                      Auc Elite                   
 
Event 3  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Mustapha Bhonopha Jr             City Speed S                
  2  Peter Gofen                      Unattached                  
  3  Michael Ohioze                   City Speed S                
 
Event 4  Men 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Eric Avila                       adidas                      
  2  Stephen Evans                    Ottawa Lions                
  3  John Lester                      Stanford                    
  4  Alex Scales                      Santa Clara                 
  5  Alex Scales                      Santa Clara                 
  6  Miles Smith                      PDC                         
  7  Carlos Vilches                   Unattached                  
 
Event 9  Men 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Isaac Akers                      Tulsa                       
  2  Eric Avila                       adidas                      
  3  Corey Bellemore                  Unattached                  
  4  Spencer Brown                    Keith Brown TC              
  5  Casey Clinger                    BYU                         
  6  Gavin Gaynor                     NC State                    
  7  Adam Goddard                     Team Tempo A                
  8  Kristian Hansen                  Unattached                  
  9  Rob Heppenstall                  Unattached                  
 10  Mikael Johnsen                   Mikael Johns                
 11  Kevin Kelly                      Boston Athle                
 12  GuangWei LI                      China AA                    
 13  Shay McEvoy                      Tulsa                       
 14  Chris Olley                      PDC                         
 15  Nate Osterstock                  Southern Uta                
 16  Devin Pancake                    Utah State                  
 17  Michael Power                    Tulsa                       
 18  David Proctor                    Unattached                  
 19  Kevin Robertson                  Saint-Lauren                
 20  Ian Sanchez Lopez                Arizona                     
 21  Iker Sanchez Lopez               Arizona                     
 22  Zach Stallings                   Washington S                
 23  Maximilian Thorwirth             Sfd`75 Duess                
 24  Carlos Vilches                   Unattached                  
 25  Felix Wammetsberger              Washington S                
 26  Tracen Warnick                   Weber State                 
 
Event 15  Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jakob Abrahamsen                 AAM                         
  2  Brian Barazza                    Tinman Elite                
  3  Brian Barraza                    Tinman Elite                
  4  Joey Berriatua                   Tinman Elite                
  5  Emil Blomberg                    AAM                         
  6  Adam Bunker                      Utah Valley                 
  7  Matthew Clarke                   Team Tempo A                
  8  Julius Diehr                     Ocean State                 
  9  Clement Duigou                   Adams State                 
 10  Jacob Francis                    Southern Uta                
 11  Brett Gardner                    NC State                    
 12  Simon Grannetia                  Unattached                  
 13  Sam Griffith                     Washington S                
 14  Duncan Hamilton                  Montana Stat                
 15  Jonathan Hopkins                 Unattached                  
 16  Ahmed Jaziri                     Unattached                  
 17  Colton Johnsen                   Washington S                
 18  Kelvin Limo                      Washington S                
 19  Zach Litoff                      Santa Clara                 
 20  Zach Litoff                      Santa Clara                 
 21  Garrett Marsing                  BYU                         
 22  Kenneth Rooks                    BYU                         
 23  Estanis Ruiz                     Loyola Marym                
 24  Zak Seddon                       Asics                       
 25  Alex Slenning                    Unattached                  
 26  Max Stevens                      Team Tempo A                
 27  Simon Sundström                 AAM                         
 28  Levi Taylor                      Montana Stat                
 29  FuDong Wang                      China AA                    
 30  Adam Wood                        BYU                         
 
Event 19  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Christian Allen                  Weber State                 
  2  Tom Anderson                     Club Northwe                
  3  Scott Beattie                    Tulsa                       
  4  Matthew Beaudet                  Saint-Lauren                
  5  Awet Beraki                      Adams State                 
  6  Graham Blanks                    Harvard                     
  7  Ben Bradley                      Unattached                  
  8  Habtamu Cheney                   Utah Valley                 
  9  Oliver Chignell                  Hill-City Un                
 10  Cormac Dalton                    Tulsa                       
 11  Emil Danielsson                  Sparvagen FK                
 12  Dario De Caro                    Boise State                 
 13  Liam Dee                         Ghouls n Gob                
 14  Robert DiDonato                  Stanford                    
 15  Ehab El-Sandali                  Iona                        
 16  Brandon Garnica                  BYU                         
 17  Corey Gorgas                     Northern Ari                
 18  Cael Grotenhuis                  Northern Ari                
 19  ZhongRui Guo                     China AA                    
 20  Eric Hamer                       BAA                         
 21  Devin Hart                       Stanford                    
 22  Isaac Heyne                      Team Tempo A                
 23  Joel Ibler Lillesoe              AAM                         
 24  Acer Iverson                     Harvard                     
 25  Ugis Jocis                       Latvia                      
 26  Colton Johnsen                   Washington S                
 27  Zerei Kbrom Mezngi               AAM                         
 28  Barry Keane                      Butler Unive                
 29  Matt Leach                       PDC                         
 30  Dallin Leatham                   Weber State                 
 31  Peter Lynch                      Tulsa                       
 32  David Melville                   Harvard                     
 33  Tristian Merchant                Northern Ari                
 34  Mohamed Mohumed                  Germany                     
 35  Ahmed Muhumed                    Florida Stat                
 36  Spencer Nelson                   Utah State                  
 37  Nate Osterstock                  Southern Uta                
 38  Ben Perrin                       Montana Stat                
 39  D.J. Principe                    Stanford                    
 40  Ryan Raff                        Northern Ari                
 41  GuangYue Ren                     China AA                    
 42  Matthew Richtman                 Montana Stat                
 43  Jack Rowe                        Unattached                  
 44  Ian Sanchez Lopez                Arizona                     
 45  Iker Sanchez Lopez               Arizona                     
 46  Joshua Schumacher                Stanford                    
 47  Ian Shanklin                     NC State                    
 48  John Shea                        Northern Ari                
 49  Jonathan Shields                 Boise State                 
 50  Aidan Troutner                   BYU                         
 51  Connor Weaver                    Utah State                  
 52  QingHua Zong                     China AA                    
 
Event 23  Men 10000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Saul Acosta                      Club Zatopek                
  2  Christopher Alfond               Unattached                  
  3  Dominic Arce                     Gonzaga                     
  4  Meika Beaudoin-Rousseau          Stanford                    
  5  Thomas Boyden                    Stanford                    
  6  Robert Brandt                    Under Armour                
  7  TianYu Chen                      China AA                    
  8  Habtamu Cheney                   Utah Valley                 
  9  Titus Cheruiyot                  UTEP                        
 10  Benjamin de Haan                 Bizz-Sports                 
 11  Robert DiDonato                  Stanford                    
 12  Frank Futselaar                  Running Team                
 13  Peng Gao                         China AA                    
 14  Charles Hicks                    Stanford                    
 15  Cam Levins                       Canada                      
 16  Dillon Maggard                   Unattached                  
 17  Riley Moore                      Gonzaga                     
 18  Christian Moreno                 San Jose St.                
 19  Kwanele Mthembu                  Texas State                 
 20  Matthew Pereira                  Harvard                     
 21  Tibebu Proctor                   Washington                  
 22  Kyle Radosevich                  Gonzaga                     
 23  Ryan Raff                        Northern Ari                
 24  Ky Robinson                      Stanford                    
 25  Cole Sprout                      Stanford                    
 26  Jacob Thomson                    Dark Sky / U                
 27  Adriaan Wildschutt               Florida Stat                
 28  Turner Wiley                     Club Northwe                
 
Event 26  Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kevin Staniszewski               City Speed S                
 
Event 27  Men 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Peter Gofen                      Unattached                  
 
Event 30  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kevin Staniszewski               City Speed S                
 
Event 31  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Garrett Brown                    Stanford                    
  2  JT Herrscher                     Stanford                    
  3  Max Manson                       Stanford                    
 
Event 34  Men Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Garin Gross                      Stanford                    
  2  Chudi Ikpeazu                    Stanford                    
  3  Sam Liokumovich                  Stanford                    
  4  Max McKhann                      Stanford                    
  5  James Wright                     Stanford                    
 
Event 35  Men Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anthony Argyropoulos             Stanford                    
  2  Max McKhann                      Stanford                    
  3  James Wright                     Stanford                    
  4  Alex Young                       Unattached                  
 
Event 37  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Garin Gross                      Stanford                    
  2  Sam Liokumovich                  Stanford                    
 
Event 42  Women 100 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Delfis Lopez Ayon                Inipsius                    
 
Event 45  Women 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Vianey Alejandra Agraz Navar     Inipsius                    
  2  Susan Aneno                      PDC                         
  3  Christina Aragon                 Stanford                    
  4  Susan Ejore                      Unattached                  
  5  Hanna Hermansson                 Valor Track                 
  6  Sarah Jane                       City Speed S                
  7  Neema Kimtai                     Washington S                
  8  Ashley Lewis                     Unattached                  
  9  Maddie McCarthy                  Unattached                  
 10  Rebecca Mehra                    Oiselle / Li                
 11  HongJiao WU                      China AA                    
 
Event 52  Women 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Susan Aneno                      PDC                         
  2  Christina Aragon                 Stanford                    
  3  Ellie Baker                      Unattached                  
  4  Sara Benfares                    Nike                        
  5  Roisin Flanagan                  Adams State                 
  6  Ayla Granados                    Renegade Eli                
  7  Julia Heymach                    Stanford                    
  8  Cari Hughes                      On Running                  
  9  Anna Juul                        Harvard                     
 10  Neema Kimtai                     Washington S                
 11  Hanna Klein                      Nike                        
 12  Sarah Lancaster                  Paras360                    
 13  Jessica Lawson                   Stanford                    
 14  Alexandra Lucki                  Toronto West                
 15  Alexandra Lucki                  Toronto West                
 16  Rebecca Mehra                    Oiselle / Li                
 17  Judy Pendergast                  Harvard                     
 18  Maia Ramsden                     Harvard                     
 19  Jennifer Randall                 Cascadia Eli                
 20  Rayna Stanziano                  St. Mary's (                
 21  Molly Sughroue                   Tracksmith                  
 22  Tracee Vanderwyk                 Unattached                  
 23  Taylor Viertel                   Utah Valley                 
 24  Karin Yasumoto                   Uniqlo                      
 25  Regan Yee                        Under Armour                
 
Event 58  Women 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adva Cohen                       New Mexico                  
  2  Val Constien                     Unattached                  
  3  Brielle Erbacher                 Unattached                  
  4  Cara Feain-Ryan                  Unattached                  
  5  Jessica Furlan                   Excel Athlet                
  6  Tori Gerlach                     Tinman Elite                
  7  Jenna McCaffrey                  Northern Ari                
  8  Grayson Murphy                   Saucony                     
  9  Paige Campbell Paige             Run Canberra                
 10  Victoria Patterson               Unattached                  
 11  Annie Rodenefls                  BAA                         
 12  Jessica Scheriff                 Green Racing                
 13  Kate Seary                       Cardiff Aac/                
 14  Haley Tanne                      Southern Uta                
 15  Elise Thorner                    New Mexico                  
 
Event 61  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Caitlin Adams                    Team Tempo A                
  2  Stephanie Aldea                  U Windsor AC                
  3  Hannah Branch                    Utah Valley                 
  4  Jesselyn Bries                   Northern Ari                
  5  Holly Clarke                     Impala Racin                
  6  Adva Cohen                       New Mexico                  
  7  Melissa Courtney-Bryant          Unattached                  
  8  Alycia Cridebring                Dark Sky / U                
  9  Vanessa Fraser                   Nike Bowerma                
 10  Eleanor Fulton                   The Tumblewe                
 11  Jessa Hanson                     Northern Ari                
 12  Haley Herberg                    Washington                  
 13  Miki Hirai                       Uniqlo                      
 14  Everlyn Kemboi                   Utah Valley                 
 15  Cassi Land                       Northern Ari                
 16  Jessica Lawson                   Stanford                    
 17  Amelia Mazza-Downie              New Mexico                  
 18  Mazzie Melaney                   Utah Valley                 
 19  Bryn Morley                      Northern Ari                
 20  Jenny Nesbitt                    Unattached                  
 21  Camila Noe                       Montana Stat                
 22  Caila Odekirk                    Utah Valley                 
 23  Paige Campbell Paige             Run Canberra                
 24  Judy Pendergast                  Harvard                     
 25  Delaney Rasmussen                Northern Ari                
 26  Taryn Rawlings                   adidas                      
 27  Brianna Robles                   Adams State                 
 28  Lauren Ryan                      Florida Stat                
 29  Allie Schadler                   Washington                  
 30  Mai Shoji Shoji                  Uniqlo                      
 31  Ruby Smee                        San Francisc                
 32  Susanna Sullivan                 Unattached                  
 33  Maggie Zwahlen                   Utah Valley                 
 
Event 64  Women 10000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kaylee Bogina                    Unattached                  
  2  Hannah Branch                    Utah Valley                 
  3  Mackenzie Caldwell               Unattached                  
  4  Keira D'Amato                    Nike                        
  5  WuGa HE                          China AA                    
  6  Meggie Karp                      Arizona                     
  7  Everlyn Kemboi                   Utah Valley                 
  8  Beth Kidger                      Brighton Pho                
  9  Mazzie Melaney                   Utah Valley                 
 10  Camila Noe                       Montana Stat                
 11  Caila Odekirk                    Utah Valley                 
 12  Anna Pataki                      Unattached                  
 13  Aoibhe Richardson                Atalanta Nyc                
 14  Susanna Sullivan                 Unattached                  
 15  Jessica Watychowicz              Unattached                  
 16  Maya Weigel                      PDC                         
 17  Abbey Wheeler                    BAA                         
 18  Maggie Zwahlen                   Utah Valley                 
 
Event 67  Women 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Audrey Weyand                    City Speed T                
 
Event 70  Women High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Marissa LaBelle LaBelle          Unattached                  
 
Event 71  Women Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Sage Hintnaus-Gaudian            Unattached                  
  2  Kelly Kern                       Stanford                    
  3  Lianne Kistler                   Stanford                    
  4  Laurel Wong                      Stanford                    
 
Event 74  Women Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brandy Atuatasi                  Stanford                    
  2  Kaiah Fisher                     Stanford                    
 
Event 75  Women Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jordan Fong                      Stanford                    
 
Event 77  Women Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brandy Atuatasi                  Stanford                    
  2  Kaiah Fisher                     Stanford                    
  3  Jordan Fong                      Stanford                    
  4  Allie Jones                      Stanford