Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Bloodworth
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Dallas Jesuit
Dallas Jesuit College Prep School
Jesuit
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
Replay
F 0-0 2:02
H. O`Neal
Plano West
UIL Boys Region 2-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
190
02/09
L
Replay
F 6-0 3:45
R. Anglin
Klein Cain
UIL Boys Region 2-6A
Round 1 (16 Man)
190
02/01
W
DEC 8-4
S. Kunjappa
Pearce
UIL Boys District 5-6A
3rd
190
02/01
W
F 7-1 4:48
C. Allen
Skyline
UIL Boys District 5-6A
Round 5
190
01/31
L
F 2-0 1:18
P. Barrow
Rockwall
UIL Boys District 5-6A
Round 4
190
01/31
W
F 5-4 3:54
C. Carroll
Highland Park
UIL Boys District 5-6A
Round 2
190
01/23
W
DEC 4-2
H. Jackson
Bishop Lynch Hs
Dallas Jesuit College Prep School @ Bishop Lynch Hs
Round 1
190
01/20
L
MD 11-1
B. Bokuto
Keller Fossil Ridge
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 6 - Semis and Cons Quarters
190
01/20
W
DEC 9-2
D. Conway
Frisco Panther Creek
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 5 - Cons 4
190
01/20
L
F 2-0 1:11
S. Kunjappa
Richardson Pearce
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 3 Quarter-Finals and Cons 2
190
01/20
W
F 4-0 2:32
P. Garner
First Baptist Academy
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 2
190
01/14
L
F 4-2 5:33
A. Diaz
Saginaw
2024 Cougar Classic - Updated
1st & 3rd (16 Man)
190
01/13
W
F 2-0 1:36
G. Austin-James
Richardson
2024 Cougar Classic - Updated
4th Wrestleback (16 Man)
190
01/13
L
F 4-0 2:58
E. Soelberg
Lewisville Marcus
2024 Cougar Classic - Updated
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/13
W
F 12-4 3:54
N. Burns
Fort Worth Benbrook
2024 Cougar Classic - Updated
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/06
L
F 9-4 4:00
T. Jelinek
Wakeland
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 7
190
01/06
L
F 2-0 0:43
I. Rodriguez
Lubbock Cooper Liberty
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 4
190
01/06
W
DEC 9-3
J. Barrientes
Cooper
The Nest Invitational Varsity Boys
Round 3
190
01/06
L
F 5-0 1:57
L. Purtle
Emerson
The Nest Invitational Varsity Boys
round 2
190
12/16
W
DEC 4-3
P. Torres
Carrollton Creekview
St. Mark`s 55th Lonestar Invitational
1st place matches
190
12/16
W
F 6-2 4:06
D. Conway
Frisco Panther Creek
St. Mark`s 55th Lonestar Invitational
Round 6 Semis & Consi Quarters
190
12/16
W
F 6-1 3:05
L. Hosfeld
Salado
St. Mark`s 55th Lonestar Invitational
Round 4 Quarter finals
190
12/09
L
F 2-0 0:57
D. Thomas
Grapevine
War Games
2nd Wrestleback (24 Man)
190
12/09
W
DEC 9-4
K. Holman
Walnut Grove
War Games
Quarters & 1st WB (24 Man)
190
12/09
L
F 12-5 5:38
C. Byrd
Lake Highlands
War Games
Round 1 (24 Man)
190
12/09
W
F 4-1 3:43
J. Gilbreath
Azle
War Games
Prelims (24 Man)
190
12/07
L
F 2-0 1:12
S. Kunjappa
Richardson Pearce
Jesuit, JJ Pearce, St. Mark`s
Round 1
190
12/06
L
F 2-0 1:49
W. Loehr
St. Mark`s School Of Texas
Jesuit, JJ Pearce, St. Mark`s
Round 1
190
12/02
L
F 3-0 2:36
C. Cook
Princeton
Mike McCready Memorial Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
190
12/01
W
DEC 8-1
K. Holman
Prosper Walnut Grove
Mike McCready Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
12/01
W
F 6-0 1:20
J. Ford
Fort Worth Western Hills
Mike McCready Memorial Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
190
12/01
L
F 2-1 2:54
A. Diaz
Saginaw
Mike McCready Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
12/01
W
MD 11-3
A. Neal
Arlington Lamar
Mike McCready Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
190
11/18
L
F 2-0 0:25
S. Kunjappa
Richardson Pearce
2023 Richardson Roundup
Round 5
190
11/18
L
F 2-0 2:36
A. Nersesyan
Prosper Rock Hill
2023 Richardson Roundup
Round 4
190
11/18
W
DEC 10-5
M. Benitez
Carrollton Creekview
2023 Richardson Roundup
Round 2
190
11/16
W
DEC 13-11
A. Leal
Dallas Adams
Dallas Jesuit College Prep School @ Dallas Adams
Round 1
190
11/12
L
F 4-1 2:01
A. Nersesyan
Prosper Rock Hill
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 5
190
11/11
W
F 9-8 4:19
R. Dorman
Arlington Lamar
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 4
190
11/11
L
F 5-0 1:08
J. Lastinger
Melissa
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 3
190
11/11
W
F 13-11 5:19
J. Ramos
Plano
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 2
190
11/10
W
F 0-0
A. Head
Frisco Wakeland
Boyd/Wakeland Tri
Round 1
190
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020