Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Schonebaum
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Burke/Gregory
Burke/Gregory, SD
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
W
F 2-0 2:31
G. Westendorf
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
B/G-KWLPG-Parkston Triangular
Round 1
175
12/15
W
F 4-0 4:00
K. Neugebauer
Parkston
B/G-KWLPG-Parkston Triangular
Round 1
175
12/08
L
F 2-0 0:28
J. Breen
Wagner
Wagner Tri
Round 1
175
12/08
L
DEC 7-1
K. Cihak-Brozik
Winner Area
Wagner Tri
Round 1
175
11/04
W
F 7-2 3:14
L. Geisner
Custer
Custer Quad
Round 1
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 4-0 1:42
T. Walker
Stanley County
Winner Invitational 2023
Placement
195
01/21
L
F 4-0 1:14
Z. Severyn
Custer
Winner Invitational 2023
Cons Semis
195
01/21
W
DEC 6-4
E. Bartels
Winner
Winner Invitational 2023
Semis/WB
195
01/21
L
DEC 4-0
W. Woodward
Custer
Winner Invitational 2023
Qtrs/WB
195
01/14
W
F 0-0 1:15
C. Phillips
Valentine
West Holt Invitational 2022-2023
Round 6
195
01/14
W
DEC 6-2
G. Degroff
Burwell
West Holt Invitational 2022-2023
Round 5
195
01/14
L
F 2-0 1:23
B. Wiebelhaus
North Central
West Holt Invitational 2022-2023
Round 4
195
01/13
W
F 2-0 0:28
T. Cole
Ravenna
West Holt Invitational 2022-2023
Round 2
195
01/08
W
DEC 6-2
J. Enboden
Clark/Willow Lake
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 6 Placement matches
195
01/07
L
F 5-2 4:27
G. Weisser
Ipswich/Bowdle
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 4 Semis
195
01/07
L
F 6-2 2:58
G. Clubb
Howard
Miller/Highmore/Harrold Invitational
Rd 2 quarters
195
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
L
DEC 12-7
M. Janek
---
Burke/Gregory Invitational 2021
Round 3
160
12/11
L
MD 12-1
C. Ogden
---
Burke/Gregory Invitational 2021
Round 2
160
12/04
L
DEC 8-6
T. Keller
McLaughlin
Stanley County Invitational 2021
Placement
160
12/04
W
F 0-0 2:57
D. Johnson-Horn
Potter County
Stanley County Invitational 2021
Round 2
160
12/04
L
MD 11-2
T. Allen
Bennett County
Stanley County Invitational 2021
Round 3
160
12/04
W
MD 14-5
H. Lawrence
Cheyenne-Eagle Butte
Stanley County Invitational 2021
Round 1 (16 Man)
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
F 2-3 1:37
K. Zorkowski
Ainsworth
2021 Ainsworth Invitational
Round 3
145
01/30
L
F 2-0 0:29
K. VonBonn
Central City
2021 Ainsworth Invitational
Round 2
145
01/30
W
DEC 4-3
M. Peck
Burke/Gregory
2021 Ainsworth Invitational
round 1
145
01/28
L
DEC 3-1
J. Ruiz
Sidney
2021 Ainsworth Invitational
Round 4
145
01/15
L
F 2-0 0:54
M. Peck
Burke/Gregory
West Holt Invitational 2020-2021
Round 5
145
01/15
W
F 8-3 1:53
J. Henery
Neligh-Oakdale
West Holt Invitational 2020-2021
Round 4
145
01/15
L
F 2-0 0:34
J. Vosika
Burke/Gregory
West Holt Invitational 2020-2021
Round 2
145
12/12
L
TF 19-2 3:00
J. Peters
---
Burke/Gregory Invitational 2020
Round 3
145
12/12
L
F 7-0 3:44
T. Epp
Marion/Freeman
Burke/Gregory Invitational 2020
Round 1 (16 Man)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:50
T. Conroy
Ainsworth
Ainsworth Invitational
Round 3
138
02/02
L
F 2-0 0:57
T. Nelson
---
Ainsworth Invitational
round 1
138
01/25
L
F 7-2 2:26
K. Pearman
Mobridge-Pollock
Winner Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/25
L
F 9-2 1:30
B. Blasius
Philip
Winner Invitational
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024