Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Myles Wakula
Results
High School Results
Team Name
L`Anse Creuse North HS
L`anse Cruese North
Lanse Creuse North
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 15-2
G. Berend
Anchor Bay HS
MHSAA District 7-1
Round 2 (16 and 32 Man)
126
02/08
W
F 6-5 3:08
A. Hosier
Chippewa Valley HS
Team District 127
Round 1
126
02/03
L
F 4-3 3:32
A. Licari
New Haven
MAC Blue Gold Silver
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/03
L
F 6-2 3:06
J. Stopczynski
Cousino
MAC Blue Gold Silver
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/03
W
F 5-0 1:54
E. Garcia
Lake Shore
MAC Blue Gold Silver
Round 1 (16 Man)
126
02/01
W
F 0-0
J. Pipia
St Mary Preparatory HS (Orchard Lake)
Lake Shore Team
Round 1
126
01/31
W
F 0-0 1:00
E. Garcia
Lake Shore HS (St Clair Shores)
Lake Shore Team
Round 1
126
01/27
W
F 0-0 0:29
C. Brown
Thurston HS
Lake Shore Team
Round 1
126
01/27
W
F 2-0 0:22
M. Shea
Ferndale HS
Lake Shore Team
Round 1
126
01/27
L
F 2-0 0:11
J. Stopczynski
Cousino HS
Lake Shore Team
Round 1
126
01/19
W
F 0-0
C. Dillworth
Berkley HS
Cousino Team Tournament
Round 1
126
01/19
L
F 0-0
I.
Stoney Creek HS
Cousino Team Tournament
Round 1
126
01/19
W
F 0-0
S. Mendez
Redford Union HS
Cousino Team Tournament
Round 1
126
01/06
L
DEC 13-11
B. Cooper
Clawson
Spartan Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
L
DEC 9-8
R. Cerbolles
Troy
Spartan Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
W
F 11-0 3:32
J. Antwine
Fitzgerald
Spartan Classic
Round 1 (16 Man)
126
01/05
W
F 12-10 5:28
K. Bogacz
Fraser HS
Fraser Crossover Quad
Round 1
126
01/04
L
F 7-4 1:20
Z. Scott
Utica HS
Fraser Crossover Quad
Round 1
126
12/14
L
F 2-0 1:48
C.
Anchor Bay HS
Anchor Bay Quad
Round 1
126
12/12
W
F 0-0
R. Isho
Cousino HS
Cousino Team Tournament
Round 1
126
12/09
W
F 7-0 3:31
C. Dillworth
Berkley HS
Cousino Team Tournament
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024