Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Journee Batts
Results
Videos
High School Results
Team Name
Columbia Knights
Columbia knighYouth Wrestling
Knights Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
MD 13-0
J. Bigler
Legacy Elite Wrestling
Tour of SC Central Region Showcase
Placement Matches (16 Man)
58
02/10
W
Replay
F 2-0 0:25
G. Anderson
Summerville Takedown Club
Tour of SC Central Region Showcase
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
02/10
W
Replay
DEC 9-2
M. Hayre
Cane Bay Cobras
Tour of SC Central Region Showcase
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
02/10
W
NC 0-0
M. Hayre
Cane Bay Cobras
Tour of SC Central Region Showcase
2nd Place Match (16 Man)
58
02/03
W
F 4-0 1:42
D. Conroy
Mighty Warriors Wrestling Acad
The People`s Choice
Placement Matches (8 Man)
58
02/03
W
F 2-0 0:16
N. Range
Carolina reapers
The People`s Choice
Semis & WB (8 Man)
58
02/03
W
F 2-0 0:27
L. Benton
White Knoll Youth Wrestling
The People`s Choice
Quarterfinals (8 Man)
58
01/28
W
Replay
F 13-0 1:59
D. Conroy
Mighty Warriors Wrestling Acad
SCYWA Rookie State Championships
2nd Place Match (16 Man)
58
01/28
L
Replay
F 4-1 0:57
J. Bigler
Legacy Elite Wrestling
SCYWA Rookie State Championships
Placement Matches (16 Man)
58
01/28
W
Replay
F 2-0 0:20
B. Dann
Palmetto State Wrestling
SCYWA Rookie State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
01/28
W
Replay
MD 8-0
K. Corr
Hard Rock Rams
SCYWA Rookie State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
01/06
L
DEC 9-4
S. Anceravage
Sly Fox
Summerville Slam
Placement Matches (16 Man)
58
01/06
W
TF 15-0 1:11
E. Densford
Mighty Warriors
Summerville Slam
Cons. Semis (16 Man)
58
01/06
W
DEC 10-7
M. Senn
Pelion Youth Wrestling
Summerville Slam
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
01/06
W
F 2-0 1:14
F. Johnson
James Island Youth Wrestling
Summerville Slam
2nd Wrestleback (16 Man)
58
01/06
L
MD 13-4
K. Falconer
Cane Bay Cobras
Summerville Slam
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
01/06
W
TF 19-2 2:48
J. Werden
Summerville Take Down
Summerville Slam
Round 1 (16 Man)
58
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024