Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Stethem
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 8-2 2:48
J. Carlson
Lincoln East JV
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
165
02/03
W
F 2-0 0:52
J. Hodgdon
Centura
Crusader Invitational
Cons./ RR Round 3
165
02/03
L
F 2-0 0:51
R. Uhrich
Lincoln Lutheran
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
165
01/26
L
F 4-0 1:42
J. Parker
Hershey
Ord Invitational 2024
Round 2
190
01/26
L
F 4-1 0:58
C. Buss
Burwell
Ord Invitational 2024
Round 1
190
01/23
L
F 4-2 2:29
B. Schweitzer
Milford
Gibbon Bill Foster Invite
Round 4
175
01/23
L
F 2-0 0:25
B. Nun
Fillmore Central
Gibbon Bill Foster Invite
Round 2
175
01/20
W
F 2-4 1:39
R. Perez
Gibbon
LouPlatte Conference
Round 2
175 JV
01/20
W
F 2-0 1:10
N. Luebbe
Central City
LouPlatte Conference
Round 1
175 JV
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 7-5
A. Wagner
Wood River
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
F 5-0 1:09
K. Vincent
Gordon-Rushville
NSAA Class C District 4
Round 1
138
01/27
L
F 14-0 2:00
C. Jasnoch
Ravenna
Ord Invitational 2023
Round 3
138
01/27
L
F 4-0 1:12
T. Harrold
Broken Bow
Ord Invitational 2023
Round 1
138
01/25
L
F 2-0 0:44
T. Harrold
Broken Bow
Broken Bow @ Ord
Round 1
138
01/21
L
F 3-0 1:52
A. Wagner
Wood River
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
138
01/21
L
F 14-1 2:30
Z. Delgado
Doniphan-Trumbull
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
138
01/17
L
F 5-0 3:40
D. Hassler
Battle Creek
O`Neill JV Invite
Round 4
138B
01/17
L
F 4-12 3:41
B. Bockelman
Pierce
O`Neill JV Invite
Round 2
138B
01/14
L
F 3-0 2:05
T. Perez
Boone Central
Gibbon Bill Foster Invite
2nd Wrestle Back
138
01/14
L
F 16-6 2:50
A. Schademann
Fillmore Central
Gibbon Bill Foster Invite
Round 1
138
01/07
L
F 2-0 0:50
E. Hermanson
Aurora
Central City Wrestling Invite
Quarterfinals
138
01/07
L
F 5-0 0:32
J. Evert
West Point-Beemer
Central City Wrestling Invite
Round 1
138
01/06
L
F 2-0 0:33
J. Mosel
Plainview
Ord @ Plainview
Round 1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024