Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dominick Madden
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2018-2019
Team Name
Carbon
Carbon High School
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
MD 14-2
K. Frischknecht
Richfield
TOC second chance
1
132
01/06
L
F 5-1 3:25
R. Mele
Green River
TOC - Tournament of Champions
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/06
W
F 8-6 3:47
A. Gurule-Valles
Grand Junction
TOC - Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/06
L
TF 16-1 2:35
J. Hammer
Pinedale
TOC - Tournament of Champions
Round 1.5
132
12/03
W
MD 10-1
B. Stovey
Cyprus
Skyhawk Showdown J.V. 2022
Round 4 (6 Man)
126-129
12/03
W
F 7-0 1:58
K. Sheffield
Grantsville
Skyhawk Showdown J.V. 2022
Round 3 (6 Man)
126-129
12/03
W
F 2-0 0:55
K. Taylor
Springville
Skyhawk Showdown J.V. 2022
Round 2 (6 Man)
126-129
12/02
W
F 4-1 1:00
H. Loveridge
Timpanogos
Skyhawk Showdown J.V. 2022
Round 1 (6 Man)
126-129
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEF 0-0
E. Richman
Union
2022 UHSAA 3A Boys Division B
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/04
L
MD 18-8
N. LoPiccolo
---
2022 UHSAA 3A Boys Division B
Round 1 (16 Man)
120
12/30
L
F 7-2 3:57
C. Zesinger
Roy High School
Braveheart Duals
Round 1 (10 Team)
120
12/30
W
F 2-0 1:26
F. Forfeit
---
Braveheart Duals
Round 4 (10 Team)
120
12/30
W
F 5-0 3:50
L. Calleros
Ben Lomond High School
Braveheart Duals
Round 3 (10 Team)
120
12/30
W
F 6-1 3:11
H. Crocker
Box Elder High School
Braveheart Duals
Round 5 (10 Team)
120
12/10
L
TF 17-2 5:14
M. Waters
Desert Hills
Days of Thunder Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/10
L
MD 8-0
C. Hansen
Crimson Cliffs High
Days of Thunder Duals
Round 2 (10 Team)
120
12/10
L
DEC 8-1
T. Green
Page
Days of Thunder Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/05
L
F 2-0 1:55
M. Meccariello
Emery
Carbon @ Emery
Round 1
120
12/04
L
F 12-3 4:26
D. Ball
Riverton
Skyhawk Showdown 2021
Placing 7, 15, 23,31
120
12/03
W
DEC 9-2
B. Evans
Altamont
Skyhawk Showdown 2021
Semis & 2nd WB (32 Man)
120
12/03
W
F 4-0 2:02
D. Smith
Beaver 2
Skyhawk Showdown 2021
Quarters & 1st WB (32 Man)
120
12/03
L
F 2-2 1:24
B. Pulver
South Summit
Skyhawk Showdown 2021
Round 3 (32 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
DEC 5-0
L. Eagar
Providence Hall
2020 UHSAA 3A Division B
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/31
L
F 7-1 3:21
A. Fox
American Leadership
2020 UHSAA 3A Division B
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/31
L
F 2-0 1:47
M. Meccariello
Emery
2020 UHSAA 3A Division B
Round 1 (16 Man)
106
12/18
L
TF 15-0
S. Christiansen
---
Carbon @ Emery
Round 1
106
12/07
L
TF 16-0 2:26
J. Wheeler
---
2019 Moab Red Rocks Invitational
Round 8 (10 Man)
106 A
12/07
L
F 13-4 5:01
C. Dyring
Gunnison Valley
2019 Moab Red Rocks Invitational
Round 6 (10 Man)
106 A
12/07
W
F 5-0 1:44
I. Martinez
---
2019 Moab Red Rocks Invitational
Round 5 (10 Man)
106 A
12/07
L
F 5-0 1:13
L. Moralez
Grand County
2019 Moab Red Rocks Invitational
Round 4 (10 Man)
106 A
12/07
L
MD 12-0
A. FORFEIT
Summit Academy
2019 Moab Red Rocks Invitational
Round 3 (10 Man)
106 A
12/06
L
MD 8-0
Q. Huffaker
Dove Creek
2019 Moab Red Rocks Invitational
Round 2 (10 Man)
106 A
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 14-9
K. Jones
North Summit Youth Wrestling
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
76
01/26
W
F 0-0 0:55
C. Collard
Emery
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
4th Wrestleback (32 Man)
76
01/26
L
DEC 5-0
S. Mickelsen
North Sevier Wolf Pack Wrestling
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
76
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024