Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
JAKE REBANT
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
DEC 6-3
C. Brusven
Tonganoxie
KSHSAA 4A Championships
Round 6 - WB3
160
02/26
W
Replay
DEC 5-1
P. Smith
Winfield
KSHSAA 4A Championships
Round 5 - Cons 2
160
02/25
L
Replay
DEC 8-6 SV
J. Meyer
Andale
KSHSAA 4A Championships
Round 2 - Quarters
160
02/25
W
Replay
F 6-2 3:22
J. Scibor
Columbus
KSHSAA 4A Championships
Round 1 (16 Man)
160
02/19
W
F 2-0 0:59
K. Strother
Santa Fe Trail
KSHSAA 4A Regional D
3rd Place
160
02/19
W
F 7-0 4:15
B. Whitehurst
---
KSHSAA 4A Regional D
ConsSemis (16 and 8 Man)
160
02/19
L
DEC 11-10
C. Brusven
---
KSHSAA 4A Regional D
ChampSemis (16 and 8 Man)
160
02/19
W
F 4-1 1:14
D. Crady
Topeka-Hayden
KSHSAA 4A Regional D
Quarters
160
02/05
W
F 4-1 0:44
N. Brown
Junction City
Onaga Jamboree
Finals (2 Man)
156-159
02/04
W
F 6-1 2:16
K. Schwant
Onaga
Onaga Jamboree
Finals (2 Man)
151-159
02/04
W
F 8-1 1:11
E. Whiteshield
Horton
Onaga Jamboree
Finals (2 Man)
159-166
02/01
W
F 2-0 0:27
D. Silva
Kansas City-Sumner Academy
KCAL 2022
Round 4 (6 Team)
160
01/29
W
DEC 6-5
B. Lee
---
The George Worley Invitational Tourney
Sixth Round
160
01/29
W
F 9-1 3:11
J. McEvot
Pleasant Ridge
The George Worley Invitational Tourney
Fifth Round
160
01/29
W
F 6-1 1:36
J. King
Royal Valley
The George Worley Invitational Tourney
Fourth Round
160
01/29
W
TF 17-1 2:35
C. Lengel
Wellsville
The George Worley Invitational Tourney
Third Round
160
01/22
W
F 4-0 3:20
J. White
Pittsburg
Paola Invitational
Placements
160
01/21
W
F 2-0 1:21
M. Cox
Eudora
Paola Invitational
Round 3
160
01/21
W
F 2-0 0:36
S. Fox
Fort Scott, KS
Paola Invitational
Round 2
160
01/21
W
F 10-3 4:23
G. Cullor
Prairie View
Paola Invitational
Round 1
160
01/20
W
F 3-4
C. Almendra
Olathe West
Olathe West Tri
Champ. Round 1
160
01/08
W
F 2-0 1:04
M. Keller
Olathe Northwest
Burns Classic Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
160
01/08
W
F 2-0 1:34
N. Ingram
Ottawa
Burns Classic Wrestling Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
160
01/08
W
F 2-0 0:24
J. Maldonado
---
Burns Classic Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/17
W
F 2-0 0:48
A. Keim
Nemaha Central
The Struemph
Round 3
160B
12/17
L
TF 15-0 3:51
S. Twombly
Rossville
The Struemph
Round 2
160B
12/16
L
F 2-0 1:24
M. Budke
Chase County
The Struemph
Round 1
160B
12/11
W
F 8-1 0:22
H. Jordan
Lansing
Eudora Tournament of Champions
Finals
160
12/11
W
F 2-0 1:00
D. Gulley
DeSoto
Eudora Tournament of Champions
Semis
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
DEC 8-3
W. Schreiner
Eudora
KSHSAA 4A Sub-State 2
5th Place
152
02/20
L
DEC 6-2
J. Fletcher
Holton
KSHSAA 4A Sub-State 2
Consolation Semis
152
02/20
W
DEC 9-3
A.
---
KSHSAA 4A Sub-State 2
WB 1
152
02/20
L
DEC 7-0
J. Stinnett
---
KSHSAA 4A Sub-State 2
Champ Quarters
152
02/13
L
DEC 3-0
J. Fletcher
Holton
KSHSAA 4A Regional 3
1st Place/3rd Place
152
02/13
W
F 7-3 4:53
J. Brown
Ottawa
KSHSAA 4A Regional 3
Consolation Semis
152
02/13
L
F 6-1 3:54
G. Bailey
---
KSHSAA 4A Regional 3
Champ Semis/WB 1
152
02/12
W
F 6-5 5:44
M. Shore
Santa Fe Trail
KSHSAA 4A Regional 3
Champ Quarters
152
02/06
W
F 10-4 4:27
B. Rose
Topeka-Hayden
KSHSAA 4A District 5
1st and 3rd Place
152
02/06
L
MD 12-1
J. Fletcher
Holton
KSHSAA 4A District 5
Champ Semis/ WB
152
02/06
W
F 4-0 0:33
C. Emery
Hoyt-Royal Valley
KSHSAA 4A District 5
Champ Quarters
152
01/23
W
F 2-0 1:16
C. Beying
Pleasant Ridge
The George Worley Mixer
Round 5 (5 Man)
152
01/23
W
F 2-0 0:20
J. Livingston
Horton
The George Worley Mixer
Round 3 (5 Man)
152
01/23
W
F 10-0 1:24
Q. Donnel
Maur Hill Mount Academy
The George Worley Mixer
Round 2 (5 Man)
152
01/23
W
F 2-0 0:50
S. Highfill
Pleasant Ridge
The George Worley Mixer
Round 1 (5 Man)
152
01/20
W
F 4-0 2:24
A. Huaracha
St. Marys
1/19 Atchison Redmen Mixer
Round 2 (4 Man)
160
01/20
W
F 2-0 1:10
Z. Shibler
St. Marys
1/19 Atchison Redmen Mixer
Round 1 (4 Man)
160
01/16
W
F 5-0 3:24
M. Chambers
---
St Marys High School Invitational
finals
152
01/16
W
F 6-1 1:33
D. Brogan
Blue Valley SW
St Marys High School Invitational
round 2
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 5-1
J. Broyles
Baldwin
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
ConsSemis (16 and 8 Man)
138
02/22
W
F 13-2 4:13
C. Meade
---
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
WB 3rd Rd (16 and 8 Man)
138
02/21
W
F 7-0 2:39
T. Streeter
Meriden-Jefferson West
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/21
L
DEC 7-3
T. Lanter
KC-Piper
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
Champ QtrFinals (16 and 8 Man)
138
02/21
W
F 5-2 1:46
J. Hoyle
Louisburg
KSHSAA 4A Regional @ Louisburg
Round 1 (16 Man)
138
02/17
W
F 4-1 3:18
B. Ladd
Kansas City-JC Harmon
KCAL Championships
Final Round
138
02/17
W
MD 11-2
J. West
Kansas City-Washington
KCAL Championships
Round 4
138
02/05
L
DEC 7-1
B. Horn
Riverside
2/4/20 Atchison Mixer
Round 3 (4 Man)
138
02/05
L
DEC 12-6
L. Hutla
Rossville
2/4/20 Atchison Mixer
Round 2 (4 Man)
138
02/04
W
F 13-2 5:11
J. West
Washington
2/4/20 Atchison Mixer
Round 1 (4 Man)
138
02/01
W
F 10-9 5:22
P. Madden
Maur-Hill
The George Worley Invitational Tourney
Placement Matches (8 Man)
138
02/01
W
MD 12-3
K. Schwant
Onaga
The George Worley Invitational Tourney
Cross Bracket (8 Man)
138
02/01
W
F 10-0 2:40
E. Piper
Atchison
The George Worley Invitational Tourney
Round 3 (8 Man)
138
02/01
W
F 8-0 1:39
T. Streeter
Jeff West
The George Worley Invitational Tourney
Round 2 (8 Man)
138
02/01
W
F 2-0 0:23
D. Rush
Horton
The George Worley Invitational Tourney
Round 1 (8 Man)
138
01/25
L
DEC 9-4
D. Lapping
---
Paola Invitational
Placements
138
01/25
W
DEC 5-4
A. Souder
---
Paola Invitational
Round 3
138
01/25
W
DEC 4-3
A.
---
Paola Invitational
Round 2
138
01/25
W
F 6-1 3:23
S. Sanita
Columbus
Paola Invitational
Round 1
138
12/21
W
DEC 8-5
T. Prokop
East Mills
Mustang Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
138
12/21
W
F 6-1 1:33
L. Simmons
Maryville
Mustang Wrestling Tournament
Cross Bracket (8 Man)
138
12/21
W
MD 11-3
C. Mardeson
St. Albert
Mustang Wrestling Tournament
Round 3 (8 Man)
138
12/21
W
F 6-0 1:48
M. Shurvington
Maryville
Mustang Wrestling Tournament
Round 2 (8 Man)
138
12/21
W
F 2-0 0:18
M. Helmich
Savannah
Mustang Wrestling Tournament
Round 1 (8 Man)
138
12/14
L
MD 9-1
R. Blevins
---
Eudora Tournament of Champions
Rd 5: 3rd WB & RR4
138
12/14
L
DEC 4-0
H. Andrews
---
Eudora Tournament of Champions
Rd3: Champ Semi
138
12/13
W
F 2-0 1:00
W. Maas
Lawrence
Eudora Tournament of Champions
Placements
138
12/13
W
F 6-0 2:24
H. Jordan
Lansing
Eudora Tournament of Champions
Rd2: Quarters & 1WB
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 5-0 2:42
E. Totty
Burlington
KSHSAA 4A Championships
Round 2
120
02/22
L
MD 15-5
I. Novotny
Marysville
KSHSAA 4A Championships
Round 1 (16 Man)
120
02/16
W
F 4-6 4:47
R. Owens
Louisburg
KSHSAA 4A Regional @ Paola
Placements
120
02/16
W
DEC 5-2
L. Hopper
Baldwin
KSHSAA 4A Regional @ Paola
ConsSemis (16 and 8 Man)
120
02/15
L
MD 9-0
R. Blevins
---
KSHSAA 4A Regional @ Paola
3 ChampSemis (16 and 8 Man)
120
02/15
W
DEC 6-4
L. Gulley
Eudora
KSHSAA 4A Regional @ Paola
2 Champ QtrFinals & Con1 (16 and 8 Man)
120
02/09
L
TF 19-3 5:51
B. Primers
---
KCAL 2019 Championship
Round 5 (6 Man)
120
02/08
W
F 4-0 1:03
M. VILLALPANDO
Kansas City - Wyandotte
KCAL 2019 Championship
Round 4 (6 Man)
120
02/08
W
DEC 9-3
J. Brownell
Kansas City-JC Harmon
KCAL 2019 Championship
Round 2 (6 Man)
120
02/08
W
DEC 7-0
I. Bounds
Kansas City-Sumner Academy
KCAL 2019 Championship
Round 1 (6 Man)
120
02/02
W
DEC 8-5
D. Stickelman
Shawnee Heights
Silver Lake High School Tournament
Round 6
120
02/02
W
F 8-4 3:03
D. Siebert
Wamego High School
Silver Lake High School Tournament
Round 5
120
02/02
L
MD 14-1
R. Wright
Anderson County
Silver Lake High School Tournament
Round 4
120
02/02
W
F 5-0 1:40
L. Malm
Maur Hill Mount Academy
Silver Lake High School Tournament
Round 3
120
02/02
L
TF 18-3 2:28
E. Rocha
Platte County
Silver Lake High School Tournament
Round 1
120
01/26
L
DEF 0-0
B. Page
Atchison County Community High School
The George Worley Invitational Tourney
Placement Matches (8 Man)
120
01/26
L
TF 19-4 5:01
B. Primers
---
The George Worley Invitational Tourney
Cross Bracket (8 Man)
120
01/26
L
DEC 11-10
N. Wilburn
Pleasant Ridge
The George Worley Invitational Tourney
Round 2 (8 Man)
120
01/26
W
F 2-0 1:54
M. Grahem
Jeff West
The George Worley Invitational Tourney
Round 1 (8 Man)
120
01/05
L
F 6-1 4:02
B. Andrew
---
Burns Mat Classic
Placement Matches (16 Man)
120
01/05
W
DEC 6-4
P. Moffitt
Bishop Miege
Burns Mat Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
120
01/05
L
TF 16-0 3:25
C. Lara
---
Burns Mat Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
120
01/05
W
DEC 2-0
J. Francois
Bellevue East
Burns Mat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/15
W
DEC 10-6
A. Daniels
Lansing
Randy Starcher Memorial Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
120
12/15
L
DEC 7-3
R. Owens
Louisburg
Randy Starcher Memorial Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
120
12/15
L
F 2-0 0:42
A. Brown
Eudora
Randy Starcher Memorial Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
120
12/15
W
MD 8-0
B. Schrant
---
Randy Starcher Memorial Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
120
12/08
W
DEC 4-3
J. Huber
Emporia
Eudora Tournament of Champions
Rd 7: Placements
120
12/08
L
MD 14-2
D. Siebert
Wamego
Eudora Tournament of Champions
Rd 5: 3rd WB (16 Man)
120
12/08
L
DEC 6-2
B. Primers
---
Eudora Tournament of Champions
Rd 3: Champ Semi
120
12/08
W
DEC 8-6
J. Huber
Emporia
Eudora Tournament of Champions
Rd 2: Quarters & 1st WB (8/16 Man)
120
12/08
W
DEC 5-4
N. Lawson
---
Eudora Tournament of Champions
Rd 1: Champ Round 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024