Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dilan Bridwell
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
DEC 5-1
J. Torres
Roosevelt
CHSAA 4A Region 3
Placement Matches
120
03/06
W
DEC 7-6
J. Dean
Frederick
CHSAA 4A Region 3
Consi Semis
120
03/05
W
F 8-0 2:30
M. Pinson
Longmont
CHSAA 4A Region 3
Semis & 1st WB
120
03/05
L
TF 15-0 3:59
R. Salazar
Erie
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals
120
03/05
W
F 5-0 0:45
M. Trujillo
Golden
CHSAA 4A Region 3
Round 1 (16 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
F 7-0 2:09
V. Salazar
Mead
CHSAA 4A Region 3
3rd and 5th Place Matches
113
02/15
L
DEC 11-4
D. Limon
---
CHSAA 4A Region 3
Consi Semis
113
02/15
W
F 4-0 2:06
F. Hernandez
---
CHSAA 4A Region 3
Semis and WB3
113
02/14
W
F 5-6 3:21
C. Alexander
Northridge
CHSAA 4A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/14
W
F 2-0 1:55
J. Rangel
Greeley West
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals and WB1
113
02/14
L
F 2-2 0:36
G. Williams
---
CHSAA 4A Region 3
Round 1
113
02/14
L
NC 0-0
D. Limon
---
CHSAA 4A Region 3
4th Place Matches
113
01/25
L
DEC 7-6
M. McCarthy
---
2020 BERTHOUD DINY PICKERT INVITATIONAL
Con Semis
113
01/25
L
DEC 16-12
J. Wagner
Fort Morgan
2020 BERTHOUD DINY PICKERT INVITATIONAL
Semis
113
01/25
W
F 2-0 1:11
C. Dunn
Elizabeth
2020 BERTHOUD DINY PICKERT INVITATIONAL
Qtrs
113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
DEC 8-5
B. Hartson
Bear Cave
CO Middle & Elementary School State
6th Wrestleback (64 Man)
110
03/30
L
F 2-0 1:16
D. Johnson
---
CO Middle & Elementary School State
Quarters & 5th WB (64 Man)
110
03/30
W
F 4-2 1:57
D. Martinez
---
CO Middle & Elementary School State
Round 4 Champ & WB (64 Man)
110
03/29
W
DEC 6-3
I. Gomez
---
CO Middle & Elementary School State
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
110
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020