Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Winston Reichle
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Askren Wrestling Academy
Cedar Grove Belgium
Cedar Grove-Belgium
Cedar Grove/Belgium
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
Replay
DEC 3-1
X. Kuokkanen
Askren Wrestling Academy
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 6
160
03/12
W
Replay
DEC 2-1
K. Tubin
Askren Wrestling Academy
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 5
160
03/12
W
Replay
DEC 10-5
A. Bauer
Alber Athletics Wrestling Club
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 4
160
03/12
L
Replay
DEC 4-3
J. Barron
MN Elite Wrestling Club
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 2
160
03/03
L
Replay
DEC 9-3
C. Schuh
Shiocton
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
152
02/24
L
Replay
MD 11-2
J. Busse
Iowa-Grant/Highland
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-152
01/20
L
DEC 9-5
S. Pomeroy
Random Lake
Cedar Grove-Belgium @ Random Lake
Round 1
152
01/13
W
F 10-1 4:26
J. Benfield
Mishicot
Cedar Grove-Belgium @ Mishicot
Round 1
152
01/13
W
F 10-1 4:26
J. Benfield
Mishicot
Cedar Grove-Belgium @ Mishicot
Round 1
152
01/12
W
F 10-1 4:26
J. Benfield
Mishicot
Mishicot Tri
Round 1
152
01/07
W
TF 21-5 5:08
J. Ksioszk
Campbellsport
Rocket Scramble
Round 5
152
01/07
W
DEC 11-9
L. Norrington
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Rocket Scramble
Round 4
152
01/07
W
TF 17-2 4:38
A. Sperle
Cambridge
Rocket Scramble
Round 3
152
01/07
W
F 7-0 2:44
M. Lisiecki
Lomira
Rocket Scramble
Round 2
152
01/07
W
F 4-0 0:44
M. Zutz
Valders
Rocket Scramble
Round 1
152
01/06
W
F 8-2 4:32
A. Sebo
Reedsville
Reedsville @ Cedar Grove-Belgium
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
DEC 6-4
R. Bergman
Watertown
Wisconsin Dells Invitational
1st/3rd/5th
152
01/29
L
MD 8-0
G. Stebane
Brillion
Wisconsin Dells Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/29
W
DEC 8-2
J. Torsini
Turner
Wisconsin Dells Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/29
W
F 5-0 0:58
H. JOHNSON
Westfield
Wisconsin Dells Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/08
W
F 5-0 1:50
K. Laganowski
Oostburg
Rocket Scramble
Round 5
152
01/08
W
F 9-0 2:47
M. Lisiecki
Lomira
Rocket Scramble
Round 4
152
01/08
L
MD 9-0
B. Demerath
Shiocton
Rocket Scramble
Round 3
152
01/08
W
F 10-0 4:08
A. Meilahn
Campbellsport
Rocket Scramble
Round 2
152
01/08
W
F 12-2 2:21
J. Geromone
Wauwatosa
Rocket Scramble
Round 1
152
12/28
L
DEC 11-4
M. Ilinykh
Hersey
Mid-States Wrestling Classic
6th Wrestleback (32 Man)
152
12/28
W
F 0-0 1:34
J. Amacher
Poynette
Mid-States Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
152
12/28
L
DEC 9-3
L. Kirk
Johnsburg
Mid-States Wrestling Classic
4th Wrestleback (32 Man)
152
12/28
W
F 0-0 3:34
C. Kelly
Downers Grove South
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
12/27
W
DEC 7-1
N. Petrick
Union Grove
Mid-States Wrestling Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
152
12/27
W
F 0-0 2:34
L. Boyd
Badger
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/27
L
DEC 5-4
Z. Anderson
Bradley-Bourbonnais
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
152
12/18
W
TF 16-1 4:08
B. Buchanan
Onalaska
Wickersham Memorial Christmas Classic
Placement Matches (16 Man)
152
12/18
L
DEC 6-2
N. Weber
Wisconsin Lutheran
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 4 (16 Man)
152
12/18
L
DEC 8-6
B. Straks
Markesan
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 3 (16 Man)
152
12/18
W
F 2-0 1:40
H. Brockman
Wisconsin Lutheran
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 2 (16 Man)
152
12/18
W
F 2-0 1:27
G. Vitense
Beaver Dam
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 1 (16 Man)
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/19
W
DEC 7-3
W. Bieber
Coleman
2021 Malecek Team Duals II
Round 3 (8 Team)
152
07/19
L
MD 8-0
E. Hendrickson
United North Central Warriors
2021 Malecek Team Duals II
Placement Matches (8 Team)
145
07/19
L
DEC 3-2
B. Thom
LPGE-Browerville Wolve
2021 Malecek Team Duals II
Champ Round 1 (16 Team)
145
07/19
W
MD 20-6
B. Hilyar
Elk River
2021 Malecek Team Duals II
Round 2 (8 Team)
145
07/19
W
F 8-0 1:51
K. Jestes
Maysville
2021 Malecek Team Duals II
Round 1 (8 Team)
152
07/19
W
MD 9-1
N. Ajazi
Batavia
2021 Malecek Team Duals II
Quarters & WB (16 Team)
145
07/19
W
F 5-0 0:46
D. Grant
Glenbrook South
2021 Malecek Team Duals II
Semis & WB (16 Team)
145
01/30
W
F 8-4 5:29
C. Fulton
Winnebago Lutheran Ac.
WIAA D3 Reg. D2 @ Random Lake
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
01/30
L
MD 11-2
S. Pomeroy
Random Lake
WIAA D3 Reg. D2 @ Random Lake
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
01/30
L
NC 0-0
S. Pomeroy
Random Lake
WIAA D3 Reg. D2 @ Random Lake
2nd Place Match (8 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024