Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ben Flesner
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-0 1:22
K. Kampa
Oakland-Craig
NSAA Class C District 2
Consi Semis
215
02/10
W
F 4-2 2:04
W. Linder
Centura
NSAA Class C District 2
Semis and WB3
215
02/10
L
F 7-1 4:42
C. Ofoegbu
Johnson County Central
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
215
02/02
W
F 8-2 2:54
C. Cerveny
Ashland-Greenwood
Boys Town Dual Wrestling - 2024
---
190
02/02
L
F 2-1 2:52
J. Browne
Millard North
Boys Town Dual Wrestling - 2024
---
190
01/27
L
DEC 5-2
T. Johannes
Arlington
Dale Bonge Boys Invite- Boone Central
Round 2
190
01/27
L
F 2-0 1:51
B. Bridger
Fullerton
Dale Bonge Boys Invite- Boone Central
Round 1
190
01/26
L
F 1-0 5:02
K. Schrunk
Pender
Arlington/Pender/W-P Triangular
Round 3 (3 Team)
215
01/16
W
F 3-0 3:18
H.
Douglas County West
Arlington @ Douglas County West
Round 1
175
01/06
L
MD 10-1
L. Betts
Plattsmouth
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Placement Matches
175
01/05
W
F 2-0 0:41
A. Gilbert
Omaha Buena Vista
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 5
175
01/05
L
F 4-0 3:32
D. Fanta
Centura
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
175
01/05
W
DEC 1-0
S. Lewis
Arlington
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
175
01/05
W
F 10-0 3:36
J. Hodgdon
Centura
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 1
175
12/16
L
F 2-0 1:17
L. Vesely
Wilber-Clatonia
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 1 (10 Team)
175
12/16
W
F 3-0 1:56
K. Larson
Burwell
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 4 (10 Team)
175
12/16
W
F 2-0 0:20
C. Troy
Cross County/Osceola
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
175
12/16
L
F 4-1 0:48
A. Smith
Kearney Catholic
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
175
12/16
L
F 2-0 1:02
K. Rockefeller
Gibbon
2023 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 1:46
S. Hilger
Aquinas
Dale Bonge Invite- Boone Central
Semis
160
01/28
L
F 2-0 0:32
A. McDonald
Gordon-Rushville
Dale Bonge Invite- Boone Central
Round 2
160
01/27
W
F 2-0 1:33
R. Linkous
Pender
Pender @ Arlington
Round 1
160
01/21
L
F 9-4 4:07
W. Willnerd
Logan View
Nebraska Capitol Conference
Round 5
160
01/21
L
F 5-0 1:02
C. Petersen
Syracuse
Nebraska Capitol Conference
Round 4
160
01/21
W
F 3-2 2:00
W. Short
Fort Calhoun
Nebraska Capitol Conference
Round 2
160
01/18
L
F 2-0 1:38
C. Thiessen
Douglas County West
Douglas County West @ Arlington
Round 1
160
01/14
L
F 10-2 3:54
K. Broome
Wahoo
2023 Arlington HS Invite
Round 5
160
01/14
L
F 18-7 2:58
T. Hollandsworth
Raymond Central
2023 Arlington HS Invite
Round 4
160
01/14
W
FOR 6-3
T. Mencke
Elkhorn North
2023 Arlington HS Invite
Round 2
160
01/14
W
F 2-0 0:58
J. Dart
Bishop Neumann
2023 Arlington HS Invite
Round 1
160
01/13
L
F 8-6 2:38
K. Kubik
Lincoln Christian
Yutan Invitational
Round 4
160
01/13
L
F 6-0 3:14
W. Short
Fort Calhoun
Yutan Invitational
Round 3
160
01/13
L
F 8-1 3:22
C. Linares
Crete
Yutan Invitational
Round 2
160
01/12
W
F 5-2 1:30
K. Kubik
Lincoln Christian
Yutan Invitational
Round 1
160
01/10
W
DEC 11-4
J. Stuart
Boys Town
O-C JV Invitational 2023
Medal Round
160
01/10
W
F 6-2 3:34
E. Rapoza
Mount Michael Benedictine
O-C JV Invitational 2023
Round 4
160
01/09
W
MD 11-0
A. Duran
Mount Michael Benedictine
O-C JV Invitational 2023
Round 2
160
01/07
L
F 2-0 0:57
T. Beetison
Ashland-Greenwood
2023 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 5
160
01/07
W
F 7-5 4:15
D. Sjulin
Nebraska City
2023 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
160
01/06
L
F 7-0 3:28
C. Hadley
MVAOCOU
2023 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
160
12/17
L
F 4-1 1:27
K. Rockefeller
Gibbon
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 5 (10 Team)
170
12/17
W
F 4-8 3:24
A. Feezell
Adams Central
2022 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024