Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bryce Shaha
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Iowa Gold
Mount Ayr
Mt Ayr
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
Replay
DEC 6-2
D. Canoyer
Earlham
IHSAA State Championships
Round 8: 3rd, 5th, 7th Place
1A-113
02/17
W
Replay
DEC 3-0
C. Hinz
Jesup
IHSAA State Championships
Round 7: Consolation Semi-Finals
1A-113
02/17
W
Replay
DEC 2-0
T. Booth
Pleasantville
IHSAA State Championships
Round 6: 5th WB
1A-113
02/17
W
Replay
F 4-1 3:51
K. Kuhl
Logan-Magnolia
IHSAA State Championships
Round 5: Semis & 4th WB
1A-113
02/16
L
Replay
DEC 8-3
D. Canoyer
Earlham
IHSAA State Championships
Round 4: Quarters & 3rd WB
1A-113
02/15
W
Replay
F 3-0 3:25
J. Page
Alta/Aurelia
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
1A-113
02/10
W
F 2-2 3:20
B. Maeder
Southwest Valley
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Placement (12 Man)
113
02/10
W
F 2-0 1:26
C. Slaybaugh
AC/GC
IHSAA 1A District 9 @ Riverside, Oakland
Semis & WB (12 Man)
113
02/03
W
F 8-3 1:50
s. leibach
Southeast Warren/Melcher-Dallas
Ron Scott Duals
Round 6 (8 Team)
120
02/03
W
F 2-0 1:46
J. Dyer
Martensdale-St Marys
Ron Scott Duals
Round 3 (8 Team)
113
02/03
W
F 7-2 3:03
J. Garland
Chariton
Ron Scott Duals
Round 4 (8 Team)
120
02/03
W
F 11-1 2:25
K. Hunt
Central Decatur
Ron Scott Duals
Round 1 (8 Team)
113
02/03
W
F 8-0 1:30
T. Tallmon
East Union
Ron Scott Duals
Round 5 (8 Team)
113
01/30
W
F 16-4 3:40
s. leibach
Southeast Warren/Melcher-Dallas
SEW-MD
Round 1
120
01/30
W
F 19-5 2:30
L. Fitzgerald
Lenox
SEW-MD
Round 1
126
01/27
W
F 4-0 1:57
T. Broom
Winnetonka
Quad State Classic 2024 - Boys
Placement Matches (8 Man)
113
01/27
W
F 12-5 1:55
R. White
Maryville
Quad State Classic 2024 - Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/25
W
F 0-0 3:00
R. White
Maryville
Bedford/Maryville/Mt. Ayr
Round 1
113
01/20
W
F 3-1 4:35
B. Hass
Atlantic
John J Harris Invitational
Placement (32 Man)
113
01/20
W
F 4-0 3:31
B. Maeder
Southwest Valley
John J Harris Invitational
Cons. Round 4
113
01/20
L
DEC 7-2
D. Canoyer
Earlham
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
113
01/20
W
F 2-0 1:20
L. Travis
Creston
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
113
01/19
W
F 13-0 3:10
T. Hartwig
Denison
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
113
01/17
W
MD 9-0
B. Maeder
Southwest Valley
Lenox, VM, SWV, MA
Round 1
113
01/16
W
F 16-6 1:52
T. Madden
Van Meter
Lenox, VM, SWV, MA
Round 1
120
01/16
W
F 8-4 1:33
L. Fitzgerald
Lenox
Lenox, VM, SWV, MA
Round 1
120
01/06
L
F 2-0 1:03
A. Beck
Baxter
North Mahaska Invitational 2024
Placement Matches (16 Man)
120
01/06
L
MD 12-2
G. Spurgeon
Eddyville-Blakesburg-Fremont
North Mahaska Invitational 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/06
W
F 12-5 1:20
D. Eckert
Eddyville-Blakesburg-Fremont
North Mahaska Invitational 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/06
W
F 0-0
M. Sybert
North Andrew
Albany Quad
Round 1
126
01/05
W
F 0-0
D. Pelletier
South Harrison
Albany Quad
Round 1
120
12/15
W
F 2-0 1:32
T. Strode
Nodaway Valley
NV/EU//Mt Ayr/Wayne
Round 1
113
12/15
W
F 14-5 2:35
J. Norman
East Union
NV/EU//Mt Ayr/Wayne
Round 1
113
12/02
W
F 4-0 1:03
K. Steeve
Nodaway Valley
Coach Riley Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
12/02
W
F 14-3 5:23
K. Calhoun
CAM
Coach Riley Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
120
11/30
W
F 4-1 1:21
D. Holste
Shenandoah
Mt Ayr, Clarke, EM, Shen, SWV
Round 1
120
11/30
W
F 13-3 1:22
L. Gibbs
East Mills
Mt Ayr, Clarke, EM, Shen, SWV
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
W
DEC 6-0
L. RHYME
Wyoming Gold
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 1 (6 Team)
113
04/01
W
F 2-0 0:40
C. Beall
Montana Silver
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 3 (6 Team)
113
04/01
L
DEC 4-2
H. Schmit
Nebraska Black
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 5 (6 Team)
113
04/01
L
MD 8-0
L. Johns
Indiana Outlaws Black
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
04/01
W
MD 8-0
L. RHYME
Wyoming Gold
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Finals (8 Team)
113
04/01
W
F 2-0 0:40
K. Steeve
Iowa Blue
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 4 (6 Team)
113
04/01
W
DEC 2-0
Z. Bartels
South Dakota Lightning
2023 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 2 (6 Team)
113
02/18
W
Replay
DEC 3-0
W. Sadler
Lisbon
IHSAA State Championships
Round 8: 3rd, 5th, 7th Place
1A-106
02/18
L
Replay
DEC 5-0
C. Hinz
Jesup
IHSAA State Championships
Round 7: Consolation Semi-Finals
1A-106
02/17
W
Replay
DEC 2-0 SV
D. Bramman
Riverside, Oakland
IHSAA State Championships
Round 6: 5th WB
1A-106
02/17
W
Replay
DEC 7-5 SV
A. Dewitt
Alburnett
IHSAA State Championships
Round 5: Semis & 4th WB
1A-106
02/16
L
Replay
MD 9-0
M. Shirk
Wilton
IHSAA State Championships
Round 4: Quarters & 3rd WB
1A-106
02/15
W
Replay
F 7-2 2:46
C. Malcom
Wapello
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
1A-106
01/17
W
F 4-0 0:51
D. Webb
Martensdale-St. Marys
Ron Scott Duals
Round 1
106
01/14
W
F 6-2 0:59
T. Tallmon
East Union
Ron Scott Duals
Round 1
106
01/14
W
F 2-0 1:51
K. Watson
Central Decatur
Ron Scott Duals
Round 1
113
01/14
W
F 4-1 1:11
W. Erickson
Cameron
Ron Scott Duals
Round 1
106
01/14
W
F 8-3 1:17
T. Babe
Shenandoah
Ron Scott Duals
Round 1
113
01/13
W
F 0-2 2:56
J. Jens
Harlan Community
Ron Scott Duals
Round 1
106
01/13
W
F 14-4 2:00
A. Alderman
Durant
Ron Scott Duals
Round 1
106
01/07
L
DEC 6-0
D. Heater
Grinnell
North Mahaska Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
113
01/07
W
DEC 0-0
C. Monat
North Tama
North Mahaska Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/07
W
F 10-2 5:51
E. Burg
Solon
North Mahaska Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 5-1
M. Morgan
Eagle Grove
IHSAA State Championships
2nd Wrestleback
1A-106
02/18
L
Replay
MD 11-2
J. Rinken
Nashua-Plainfield
IHSAA State Championships
Quarter Finals
1A-106
02/18
W
Replay
DEC 7-1
R. Utterback
Sigourney-Keota
IHSAA State Championships
Round 1
1A-106
01/22
L
DEC 7-2
D. Bramman
Riverside, Oakland
John J Harris Invitational
Placement (32 Man)
106
01/22
L
DEC 9-2
D. Canoyer
Earlham
John J Harris Invitational
Cons. Round 4
106
01/22
L
TF 15-0 3:39
A. Smith
Atlantic
John J Harris Invitational
Semis & WB (32 Man)
106
01/22
W
DEC 5-1
B. Ortner
Missouri Valley
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
106
12/11
L
DEC 8-1
L. Wingett
Albia
Dan Christensen Invitational
Placement Matches for All
106
12/11
L
F 2-0 0:24
W. Stewart
Albia
Dan Christensen Invitational
2nd WB(8) and 3rd WB(16)
106
12/10
W
F 11-1 5:32
G. Schuster
Mid-Buchanan
Dan Christensen Invitational
Semis-1st WB(8) and Semis-2nd WB(16)
106
12/10
L
F 2-0 0:22
L. Wingett
Albia
Dan Christensen Invitational
Quarters(8) and Quarters-1st WB(16)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024