Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler 3 Dorrell
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Cheyenne East
East
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
DEC 4-1
K. Crow
---
WHSAA 4A East Regional
1st Place
138
02/19
W
F 3-5 4:35
J. Rose
Thunder Basin High School
WHSAA 4A East Regional
Semis and WB3
138
02/19
W
F 4-1 1:46
C. Kopf
Central
WHSAA 4A East Regional
Quarters and WB1
138
02/11
L
DEC 6-4 SV
S. Bates
Central
Cheyenne East @ Central
Round 1
138
02/05
W
DEC 6-1
L. Maxwell
Thunder Basin High School
Cheyenne East @ Thunder Basin High School
Round 1
138
01/29
L
Replay
F 6-2 4:37
D. Brenton
Natrona County
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Cons Qtrs
138
01/29
W
Replay
F 3-3 1:55
W. Green
Star Valley
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Quarterfinals w/WB
138
01/28
W
Replay
F 2-0 0:31
C. Snyder
Lander Valley
2022 Ron Thon Memorial Varsity
2nd and 4th WB
138
01/28
L
Replay
F 5-5 3:10
R. Osborne
Sheridan
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Round 4
138
01/28
W
Replay
F 2-0 0:40
S. Reid
Wind River
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Round 2
138
01/28
W
Replay
F 7-0 2:38
M. Sandusky
Torrington
2022 Ron Thon Memorial Varsity
Round 1
138
01/21
L
F 2-0 0:42
T. Juergensen
Thompson Valley
2022 TOP OF THE ROCKIES
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/21
L
TF 17-1 5:27
K. Swain
Chaparral
2022 TOP OF THE ROCKIES
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/15
L
DEC 7-2
P. Harris
Grand Junction
2022 Arvada West Invitational
Quarterfinals w/WB
138
01/15
W
TF 17-2 3:22
L. Dutton
Arvada West
2022 Arvada West Invitational
Prelim 2
138
01/15
L
F 2-0 1:28
J. Garcia
Roosevelt
2022 Arvada West Invitational
Prelim 1
138
01/07
L
Replay
F 6-5 4:16
S. Bates
Central
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/07
L
Replay
F 2-0 1:52
L. Branigan
Burns/Pine Bluffs
2022 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1 (32 Man)
145
12/30
W
F 6-0 1:07
M. Moomey
---
North Platte Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
145
12/30
L
F 3-0 3:58
R. Fox
---
North Platte Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
145
12/30
L
F 8-3 4:47
B. Kile
---
North Platte Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
145
12/30
W
F 2-2 1:48
A. Mendez
Gothenburg
North Platte Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
145
12/30
W
F 2-0 0:36
P. West
Central
North Platte Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
145
12/17
L
Replay
F 10-5 3:40
H. Anderson
Bennington
Flatwater Fracas 2021
Round 6 (8 Team)
145
12/17
L
Replay
F 11-0 2:17
T. Salpas
Grand Island
Flatwater Fracas 2021
Round 5 (8 Team)
145
12/17
W
Replay
F 7-2 2:43
L. Parker
---
Flatwater Fracas 2021
Round 1 (3 Team)
145
12/17
L
Replay
F 3-2 5:16
C. Sterling
Papillion-La Vista
Flatwater Fracas 2021
Round 1 (8 Team)
145
12/17
L
Replay
F 2-0 1:03
B. Bammes
Manhattan
Flatwater Fracas 2021
Round 2 (3 Team)
145
12/17
L
Replay
F 4-0 1:39
L. McLaughlin
Lincoln Southwest
Flatwater Fracas 2021
Round 7 (8 Team)
145
12/17
L
Replay
DEC 9-3
A. Hall
Gretna
Flatwater Fracas 2021
Round 4 (8 Team)
145
12/15
W
DEC 10-5
B. Hakert
---
Gering @ Cheyenne East
Round 1
152
12/11
L
Replay
F 4-1 3:36
K. Allen
Gering
Charlie Lake - Varsity 2021
2nd Wrestleback (16 Man)
152
12/11
L
Replay
F 3-0 3:46
T. Schindler
Kimball
Charlie Lake - Varsity 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/11
W
Replay
F 15-0 4:22
C. Alvarez
Laramie
Charlie Lake - Varsity 2021
Round 1 (16 Man)
152
12/10
W
Replay
F 4-1 1:37
Q. Carroll
Eaton
Charlie Lake Duals 2021
Round 3 (3 Team)
152
12/10
L
Replay
F 3-2 1:26
S. Thornhill
Rock Springs
Charlie Lake Duals 2021
Round 3 (4 Team)
152
12/10
W
Replay
DEC 13-7
S. Bates
Central
Charlie Lake Duals 2021
Round 2 (3 Team)
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
F 8-0 3:11
J. Rodriguez
Kelly Walsh
Charlie Lake Duals - JV
Round 2 (4 Team)
160
12/11
W
F 6-4 2:53
J. Brunkhorst
Ogallala
Charlie Lake Duals - JV
Round 3 (4 Team)
160
12/11
W
F 5-0 1:34
R. Gary-Hernandez
Douglas
Charlie Lake Duals - JV
Round 1 (4 Team)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
NC 0-0
A. Martin
Cheyenne East
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
4A-138
02/28
W
F 6-8 4:25
A. Eisenbraun
Campbell County
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-138
02/28
L
F 13-2 4:50
C. Meeks
---
WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-138
02/28
W
F 7-13 4:38
C. Kopf
Cheyenne Central
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-138
02/22
L
DEF 0-0
C. Edlund
Thunder Basin High School
WHSAA 4A East Regional
Placement Matches
138
02/22
W
DEF 1-2 0:35
C. Kopf
Cheyenne Central
WHSAA 4A East Regional
Consi Semis
138
02/22
L
F 6-1 1:43
D. Catlin
---
WHSAA 4A East Regional
Semis and WB3
138
02/22
W
F 10-5 3:01
C. Jensen
Campbell County
WHSAA 4A East Regional
Quarters and WB1
138
02/22
W
F 7-0 1:57
W. Wilson
Cheyenne South
WHSAA 4A East Regional
Round 1 (16 Man)
138
01/11
L
F 4-0 1:39
C. Larson
---
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Cons Semi
145
01/11
L
DEC 8-3
G. Popkes
Riverton
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Semis & Cons
145
01/11
W
DEC 13-11
D. Cox
Glenrock
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
32 & 64 Qrts and Cons
145
01/10
W
MD 11-2
C. Timblin
Gering
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
64 Man Cons Rd 2, 32 Man Champ 2 & Cons 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
TF 15-0 2:07
C. Nunn
Green River
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
4A-126
02/22
L
F 2-0 0:51
G. Fletcher
Rock Springs
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-126
02/16
L
F 3-7 4:00
J. Morbeto
Thunder Basin
WHSAA 4A East Regional
Consi Semis
126
02/16
W
F 2-0 0:17
P. Silva
Cheyenne South
WHSAA 4A East Regional
Semis and WB3
126
02/16
L
F 2-0 0:19
M. Fischer
---
WHSAA 4A East Regional
Quarters and WB1
126
01/26
L
F 9-2 3:39
C. Nunn
Green River
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 6 64-man, WB Rd 4 32-man
126
01/25
L
F 2-0 0:26
I. Price
Kelly Walsh
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Quarters with WB
126
01/25
W
DEC 9-5
E. Hawkins
Laramie
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
126
01/25
W
F 4-1 1:54
K. Dysart
Natrona
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
126
01/19
L
F 7-3 3:32
M. Sandusky
Torrington JV
2019 Dogger Wrestling Invitational
Placement Matches
126
01/19
L
F 6-4 4:35
B. Lake
Bayard
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 5
126
01/19
L
F 5-0 2:43
B. Vasquez
---
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 4
126
01/19
W
F 4-0 0:24
D. Premus
Bayard
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 2
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
L
F 0-0 0:21
K. Thomas
Powell
Cody MS Invite 2017
1st & 3rd (16 Man)
110
11/18
W
F 0-0 0:46
D. Alexander
Greybull/Cloud Peak
Cody MS Invite 2017
4th Wrestleback (16 Man)
110
11/18
L
F 0-0 2:57
W. McDermott
---
Cody MS Invite 2017
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
11/18
W
F 0-0 0:21
K. Breen
Tongue River/Big Horn
Cody MS Invite 2017
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
11/04
W
F 2-0 0:44
P. Nichols
Lovell
2017 Powell MS Invitational
Round 6 - Finals
110
11/04
W
FOR 0-0
K. Thomas
Powell
2017 Powell MS Invitational
Round 5 - Cons. Semifinals
110
11/04
L
F 4-0 1:49
W. McDermott
---
2017 Powell MS Invitational
Round 2 - Quarters
110
10/28
L
F 0-0 2:02
C. Campbell
Shoshoni
17-18 Lovell Middle School Invitational
Placement Matches (8 Man)
115
10/28
W
FOR 0-0
G. Ellis-Rudd
Greybull/Cloud Peak
17-18 Lovell Middle School Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
115
10/28
W
DEC 10-9
K. Wenzel
Powell
17-18 Lovell Middle School Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
115
10/28
L
F 0-0 0:32
R. Farrell
---
17-18 Lovell Middle School Invitational
Quarterfinals (8 Man)
115
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024