Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eric Henson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Colquitt
Colquitt Co.
Colquitt County
GA
The Storm Wrestling Center
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
Replay
F 6-1 3:03
K. Brown
GA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #2
138 lbs
04/05
L
Replay
F 12-4 2:23
G. Walizer
PA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 16
138 lbs
04/05
W
Replay
F 2-0 1:05
D. McGourty
MA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 32
138 lbs
04/05
W
Replay
F 5-2 1:34
r. urena
NY
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
138 lbs
02/16
L
Replay
F 0-0 2:30
M. MFF-Cox
Parkview
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
7A-132
02/15
L
Replay
DEC 8-6
W. Loftin
Carrollton
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
7A-132
02/10
W
MD 12-0
N. Custer
Archer
GHSA Class 7A Section A
5th Place Match
132
02/10
L
MD 13-4
M. Brinson
Grayson
GHSA Class 7A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/10
W
DEC 8-1
I. Burns
Marietta
GHSA Class 7A Section A
3rd Round WB (Cons Quarters)
132
02/10
W
DEC 6-2
E. Davis
Hillgrove
GHSA Class 7A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
TF 19-4 5:55
K. Brown
North Paulding
GHSA Class 7A Section A
Quarters
132
02/10
W
F 8-0 1:23
F. Cruz
Berkmar
GHSA Class 7A Section A
Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
F 4-0 3:26
A. Santos
Camden County
GHSA Class 7A Region 1
Placements
132
02/03
W
MD 11-1
M. Josefik
Richmond Hill HS
GHSA Class 7A Region 1
Semis and WB3
132
01/27
W
MD 10-1
B. Gomez
Lanier
Varsity Redskin Rumble
Placement Matches (16 Man)
132
01/27
L
TF 16-1 4:00
J. Sievers
Social Circle
Varsity Redskin Rumble
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/27
W
F 12-2 3:26
C. Martin
Locust Grove
Varsity Redskin Rumble
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/20
L
DEC 5-4
J. Brown
Liberty County
5th Annual George Mulligan Memorial
1st Place
132
01/20
W
F 8-4 5:01
J. Parker
Wewahitchka
5th Annual George Mulligan Memorial
Semifinals
132
01/20
W
DEC 10-4
D. Drake
Bay
5th Annual George Mulligan Memorial
Quarterfinals
132
01/19
W
MD 11-3
H. Leavitt
Crestview
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
132
01/19
W
F 12-6 2:30
J. James
Freeport
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 1
132
12/29
L
DEC 7-4
R. Perry
Mill Creek
2023 CFK Invitational
Round 8: 5th Round of WB
132
12/29
W
M FOR 0-0
J. Brown
Liberty County
2023 CFK Invitational
Round 7: 4th Round of WB
132
12/29
W
MD 12-1
P. Valentine
Flowery Branch
2023 CFK Invitational
Round 6: 3rd Round of WB
132
12/29
W
DEC 6-4
A. King
Tift County
2023 CFK Invitational
Round 5: 2nd Round of WB
132
12/29
L
DEC 4-1
C. Brickley
Lassiter H.S.
2023 CFK Invitational
Round 1: Round of 32
132
12/21
L
Replay
DEC 4-2
G. Jones
Lake Gibson
2023 Knockout Christmas Classic
Round 2 Consi
138
12/21
L
Replay
F 4-5 4:41
B. Bringer
South Effingham
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 64
138
12/09
W
Replay
F 0-2 1:58
D. Rivera
North Hall
2023 Danny Byron Day 1
Placement Matches (8 Man)
138 Gold
12/08
L
Replay
F 2-2 2:35
W. Rozier
Camden
2023 Danny Byron Day 1
2nd Wrestleback (8 Man)
138 Gold
12/08
L
Replay
TF 16-1 5:56
J. Cuttino
Glynn Academy
2023 Danny Byron Day 1
Semis & 1st WB (8 Man)
138 Gold
12/08
W
Replay
F 13-3 3:32
A. Herrera
Braddock
2023 Danny Byron Day 1
Quarterfinals (8 Man)
138 Gold
11/21
L
F 8-5 3:29
D. Vetter
Toombs County
Southern Trojan War
Placement Matches (8 Man)
138 A
11/21
L
MD 14-0
J. Cuttino
Glynn Academy
Southern Trojan War
Round 2 (8 Man)
138 A
11/21
W
DEC 5-1
R. Agzigian
Toombs County
Southern Trojan War
Round 1 (8 Man)
138 A
11/19
W
F 9-5 5:08
J. Hughes
Tift Co.
Raja Bryan Memorial Invitational
Semis & WB (32 Man)
Varsity 138
11/19
W
F 2-0 0:39
J. Theus
Calhoun
Raja Bryan Memorial Invitational
Quarters & WB (32 Man)
Varsity 138
11/18
L
DEC 7-6
E. Sudduth
East Coweta
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
Varsity 138
09/09
L
Replay
F 4-3 3:37
W. Hartlage
Northeast Georgia Mat Monstars
Coach Carr`s Category 5 Chaos
4th Wrestleback (32 Man)
138
09/09
L
Replay
DEC 9-5
J. Davis
Teknique Wrestling
Coach Carr`s Category 5 Chaos
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
09/09
W
Replay
DEC 8-5
M. Thomas
RPA Wrestling
Coach Carr`s Category 5 Chaos
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
09/09
W
Replay
F 3-2 3:07
C. Blackmon
Perry High School
Coach Carr`s Category 5 Chaos
Round 1 (32 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
F 9-3 2:11
J. Hammer
WY
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
126 lbs
03/25
W
Replay
F 5-2 3:57
L. Gao
NY
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
126 lbs
03/24
L
Replay
DEC 8-1
D. Roth
MO
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 64
126 lbs
03/24
W
Replay
DEC 5-3
J. Roger
NY
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 128
126 lbs
02/11
L
DEC 6-5
R. Slaughter
Richmond Hill HS
GHSA Class 7A Section A
Placement (16 Man)
126
02/11
L
DEC 4-2
B. Gibson
Hillgrove
GHSA Class 7A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/11
W
F 2-0 1:36
D. Pittman
Peachtree Ridge
GHSA Class 7A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/11
W
F 10-0 2:15
E. Magana
Harrison
GHSA Class 7A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/11
L
F 2-2 5:40
C. Haynie
Forsyth Central
GHSA Class 7A Section A
Round 1 (16 Man)
126
02/04
W
DEC 11-7
R. Slaughter
Richmond Hill HS
GHSA Class 7A Region 1
Placements
126
02/04
L
F 12-0 4:31
E. McCullough
Lowndes HS
GHSA Class 7A Region 1
Semis and WB3
126
02/04
W
F 5-0 1:55
C. Witherspoon
Valdosta
GHSA Class 7A Region 1
Quarters and WB1
126
01/28
W
MD 10-2
C. Rosales
Gainesville
Port City Nigel Hamilton Memorial Varsity Division
Placement Matches (16 Man)
126
01/28
L
DEC 7-0
W. Sanford
Camden County A
Port City Nigel Hamilton Memorial Varsity Division
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/28
W
DEC 7-5
T. Musgrove
Lee County
Port City Nigel Hamilton Memorial Varsity Division
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/21
W
DEC 9-4
T. Pope
Coffee
4th Annual George Mulligan Memorial
1st Place
126
01/21
W
MD 11-1
P. Nunez
Coffee
4th Annual George Mulligan Memorial
Semifinals
126
01/21
W
F 7-0 2:49
a. mendez
Pace
4th Annual George Mulligan Memorial
Quarterfinals
126
01/20
W
F 24-12 5:26
Z. Lee
Thomas County Central HS
4th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
126
11/22
W
MD 14-1
G. Merritt
Coffee
Grapple on the Gridiron
Round 4 (10 Team)
138
11/22
L
MD 16-3
T. Wilson
Peachtree Ridge High School
Grapple on the Gridiron
Round 5 (10 Team)
138
11/22
W
DEC 11-6
Z. Lee
Valdosta
Grapple on the Gridiron
Placement
138
11/22
W
F 2-0
T. Wallace
Tift County
Grapple on the Gridiron
Round 1 (10 Team)
138
11/22
W
F 5-0 1:36
X. Byers
Shaw High School
Grapple on the Gridiron
Round 2 (10 Team)
144
11/19
W
DEC 6-1
C. Prater
Social Circle
Raja Bryan Memorial Invitational
Placement (32 Man)
138
11/19
W
FOR 0-0
J. Ghegan
---
Raja Bryan Memorial Invitational
Semis & WB (32 Man)
138
11/19
W
TF 16-0 5:42
E. White
Lee Co.
Raja Bryan Memorial Invitational
Quarters & WB (32 Man)
138
11/19
L
F 10-5 5:32
C. Leddon
Piedmont Acd
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
138
11/12
W
DEC 5-0
A. Farmer
Social Circle
Bronco Stampede V 2022
Round 3 (4 Man)
144
11/12
L
DEC 8-4
B. Winters
Rockmart
Bronco Stampede V 2022
Round 2 (4 Man)
144
11/12
W
FOR 0-0
J. Garrett
Blessed Trinity Catholic
Bronco Stampede V 2022
Round 1 (4 Man)
144
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
Replay
DEC 2-0
K. Gibson
VA
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
120 lbs
03/26
W
Replay
F 5-2 2:18
D. Evans
PA
2022 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
120 lbs
03/25
L
F 2-0 3:42
T. Adams
PA
2022 NHSCA High School Nationals
Round of 128
120 lbs
10/23
L
Replay
TF 15-0 3:15
C. Hoven
VA
2021 Defense Soap Super 32
Consi of 64 #2
113 lbs
10/23
L
Replay
F 2-0 0:35
T. Tice
SC
2021 Defense Soap Super 32
Round of 128
113 lbs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/24
L
Replay
DEC 7-5
J. McDonald
CA
2021 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
106 lbs
04/23
L
Replay
F 6-2 3:20
C. Smith
PA
2021 NHSCA High School Nationals
Round of 64
106 lbs
02/21
W
DEC 2-0
B. Berry
Gilmer County High School
2021 Georgia Freshman State/Girls State (GA-USA)
3rd Place
106 lbs
02/21
W
F 6-0 4:10
C. Pollard
Columbia County Mat Club
2021 Georgia Freshman State/Girls State (GA-USA)
Consi-Semis
106 lbs
02/21
L
DEC 7-0
M. Meersman
South Forsyth High School
2021 Georgia Freshman State/Girls State (GA-USA)
Semi-Finals
106 lbs
02/21
W
DEC 6-2
J. Stellhorn
South Effingham Mustangs Wrestling
2021 Georgia Freshman State/Girls State (GA-USA)
Quarter-Finals
106 lbs
02/21
W
F 4-1 3:00
C. Autry
Warrior Wrestling
2021 Georgia Freshman State/Girls State (GA-USA)
Round of 16
106 lbs
02/21
W
F 4-0 3:38
M. Moody
Compound
2021 Georgia Freshman State/Girls State (GA-USA)
Round of 32
106 lbs
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
Replay
DEC 2-0 SV
R. Paradiso
Titletown Wrestling Academy
2020 Georgia Kids State
Consi of 4
100 lbs
02/29
W
Replay
F 4-0 1:35
E. Santana
So'Ham Mustang Wrestling Club
2020 Georgia Kids State
Consi of 8 #2
100 lbs
02/29
L
Replay
F 15-2 3:50
M. Mcarthur
---
2020 Georgia Kids State
Quarter-Finals
100 lbs
02/29
W
Replay
MD 12-0
L. Bullard
Allatoona Jr. Bucs
2020 Georgia Kids State
Round of 16
100 lbs
02/08
W
F 8-5 3:38
A. Ali
Unattached
SGAC Devil Dog Challenge (GA-USA)
RR Rnd 3
100-105 lbs
02/08
W
DEC 2-0
J. Stellhorn
So'Ham Mustang Wrestling Club
SGAC Devil Dog Challenge (GA-USA)
RR Rnd 2
100-105 lbs
02/08
W
FOR
J. Cuttino
---
SGAC Devil Dog Challenge (GA-USA)
RR Rnd 1
100-105 lbs
01/11
W
MD 9-1
G. Frierson
Teknique Wrestling
South Georgia Classic Battle for the Belt (GA-USA)
RR Rnd 3
100 lbs
01/11
W
MD 11-0
A. Neubauer
The Storm Wrestling Center
South Georgia Classic Battle for the Belt (GA-USA)
RR Rnd 2
100 lbs
01/11
L
DEC 4-2 SV
R. Paradiso
Titletown Wrestling Academy
South Georgia Classic Battle for the Belt (GA-USA)
RR Rnd 1
100 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024