Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tayson Williams
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
Replay
F 2-0 0:52
A. Hood
---
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 3 (4 Man)
49-51
01/27
W
Replay
DEC 7-0
E. Fenn
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 2 (4 Man)
49-51
01/27
W
Replay
DEC 4-0
D. Shelley
Sons Of Atlas Wrestling Club
Utah Northern State Festival (Prek-3rd)
Round 1 (4 Man)
49-51
01/06
W
F 2-0 1:07
B. Sorenson
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
48-52
01/06
L
F 2-5 2:20
B. Blunt
Aviator Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
48-52
01/06
W
F 8-2 1:55
W. Mondragon
Team Prestige
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
48-52
12/30
W
DEC 2-2
A. Hood
Charger wrestling club
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 3 (4 Man)
50-55
12/30
L
F 2-2 1:06
T. Walker
Juab Wrestling Club (JWC)
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 2 (4 Man)
50-55
12/30
W
F 2-0 0:55
C. Kay
Team Prestige
New Year Lakeridge Bruin Brawl
Round 1 (4 Man)
50-55
12/16
L
DEC 6-2
D. Ashworth
Iron County Wrestling Academy
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 3 (4 Man)
52-54
12/16
W
DEC 7-5 SV
W. Lym
Duchesne Eagles
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 (4 Man)
52-54
12/16
W
DEC 6-0
O. Schena
Millard Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (4 Man)
52-54
12/02
W
DEC 4-0
T. Freed
Charger Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
50-55
12/02
W
F 7-0 1:33
C. Kay
Team Prestige Wrestling
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
50-55
12/02
W
F 5-0 1:04
S. Barton
Olympus-Skyline
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
50-55
11/25
L
Replay
MD 12-0
C. Williams
Sons Of Atlas
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
54
11/25
W
Replay
F 9-3 2:12
A. Valentine
Westlake
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
54
11/25
L
Replay
DEC 4-0
A. Acquafredda
Aniciete Training Club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
54
11/11
W
F 2-0 0:59
N. Yates
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 5 (5 Man)
50-52
11/11
L
DEC 4-0
C. Woody
Sons Of Atlas Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 4 (5 Man)
50-52
11/11
L
DEC 6-0
K. Causey
Shootbox wrestling club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (5 Man)
50-52
11/11
L
MD 8-0
E. McMahon
Shootbox wrestling club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (5 Man)
50-52
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
Replay
DEC 6-0
K. Avery
Westlake
Rec League State
Semis & 3rd WB (16 Man)
48
01/21
W
Replay
F 4-0 1:27
J. Desch
Zion Thunder Wrestling Club
Rec League State
2nd Wrestleback (16 Man)
48
01/21
L
Replay
DEC 4-0
D. Ashworth
Cedar Jr. Wrestling
Rec League State
Round 1 (16 Man)
48
01/07
W
F 2-0 0:48
C. Roark
Team Prestige
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
46-49
01/07
W
F 5-0 0:46
L. Spencer
Ravage
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
46-49
01/07
W
F 4-0 1:00
T. Cusick
Sons of Atlas
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
46-49
11/26
L
FOR 0-0
K. Freeman
Ravage
Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
48
11/26
L
FOR 0-0
J. Tolman
Top of Utah
Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
48
11/12
L
F 12-2 2:34
J. Papa
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 3 (4 Man)
48-51
11/12
W
DEC 5-2
E. Walker
Elite Wrestling
Caleb Williams Memorial
Round 2 (4 Man)
48-51
11/12
W
F 5-10 1:59
A. Bobadilla
Aviator Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 1 (4 Man)
48-51
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020