Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxson Walters
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Warsaw
Warsaw Community
Warsaw Community HS
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
MD 8-0
C. Cervantes
Griffith
IHSAA Semi-State @ East Chicago
Quarters (16 Man)
182
02/11
W
Replay
F 4-6 5:35
s. jokic
---
IHSAA Semi-State @ East Chicago
Champ. Round 1 (16 Man)
182
01/28
W
DEC 9-4
C. Zimmerman
Wawasee
IHSAA Sectional @ Plymouth
Placement Matches
182
01/28
W
DEC 4-3
M. McCrum
Plymouth
IHSAA Sectional @ Plymouth
Semis and WB
182
01/28
W
F 11-1 3:01
K. Grossman
Tippecanoe Valley
IHSAA Sectional @ Plymouth
Quarters
182
01/20
W
F 0-0 3:52
D. Smith
Fort Wayne North Side
Fort Wayne North Side @ Warsaw Community
Round 1
182
01/18
W
F 0-0 1:40
K. Landers
Tipton
Warsaw Community @ Tipton
Round 1
182
01/18
W
F 0-0 1:40
K. Landers
Tipton
Warsaw Community @ Tipton
Round 1
182
01/14
W
F 7-2 3:25
A. Gard
Northridge
Northern Lakes Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
182
01/14
L
DEC 6-4
K. Lone
Northwood
Northern Lakes Conference
Semis and WB 1
182
01/14
W
DEC 6-0
M. McCrum
Plymouth
Northern Lakes Conference
Quarterfinals (8 Man)
182
01/07
W
DEC 8-6
K. Price
Elkhart
East Noble Invitational
Placement (12 Man)
182
01/07
W
DEC 8-2
C. Leins
East Noble
East Noble Invitational
Semis & WB (12 Man)
182
01/07
W
F 0-0 1:30
M. Martinez
Lakeland
East Noble Invitational
Quarters (12 Man)
182
11/26
W
F 5-0 4:09
G. Wildermuth
North Miami
Wawasee November Super Duals
Round 5 (6 Team)
182
11/26
W
MD 12-0
A. Ortiz
Fairfield
Wawasee November Super Duals
Round 4 (6 Team)
182
11/26
L
F 8-7 4:56
C. Zimmerman
Wawasee
Wawasee November Super Duals
Round 2 (6 Team)
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/02
W
DEC 6-0
M. McCrum
Plymouth
Northern Lakes Conference
3rd place
182
02/12
L
Replay
MD 11-2
C. Svantner
Valparaiso
IHSAA Semi-State @ East Chicago Semi-State
Quarters (16 Man)
170
02/12
W
Replay
DEC 8-6
C. Good
Winamac Community.
IHSAA Semi-State @ East Chicago Semi-State
Champ. Round 1 (16 Man)
170
01/15
L
DEC 7-3
C. Zimmerman
Wawasee
NLC of Indiana
3rd place
170
01/15
W
DEC 8-3
J. Garrett
Plymouth
NLC of Indiana
2nd Wrestleback (8 Man)
170
01/15
L
F 4-0 2:50
L. Detwiler
Goshen
NLC of Indiana
Semis and WB 1
170
01/15
W
F 2-2 1:51
D. Miller
Northwood
NLC of Indiana
Quarterfinals (8 Man)
170
01/08
L
DEC 13-7
Z. France
Manchester
East Noble Invitational
Placement (12 Man)
170
01/08
W
F 10-0 3:08
M. Vanderzwagg
Elkhart
East Noble Invitational
Semis & WB (12 Man)
170
01/08
L
F 2-0 1:46
L. Buchanan
Jimtown
East Noble Invitational
Semis & WB (12 Man)
170
01/08
W
F 2-0 1:31
N. Nondorf
Churubusco
East Noble Invitational
Quarters (12 Man)
170
12/29
L
DEC 14-9
K. Price
Elkhart HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 3
170
12/29
L
F 6-0 3:45
L. Buchanan
Jimtown High School
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
170
12/29
W
MD 10-0
I. Rivas
South Bend Riley HS
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
DEC 4-2
S. Eveler
Unaffiliated
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 6
160
02/14
W
F 2-2 1:43
J. Sheets
Angola High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
160
02/14
L
DEC 7-5 SV
E. DeWitt
Carroll
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
160
02/14
W
F 12-0 3:43
T. Jonas
Carmel USA WC
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020