Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
VonDerrick Hughes
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 4-0 0:33
O. Power
Fort Worth Boswell
UIL Boys District 2-6A
Round 6 (5th)
215
02/03
L
DEC 7-2
E. Aguirre
Northwest Eaton
UIL Boys District 2-6A
Round 5 (Consi Semis)
215
02/03
L
F 2-0 1:18
C. Clark
Fort Worth Chisholm Trail
UIL Boys District 2-6A
Round 2 (Quarters)
215
01/12
L
F 3-2 1:22
L. Caballero
Northwest
2024 Trojan Classic
Round 5 Conc 4 16 champ
215
01/12
W
F 4-0 1:28
D. Nunez
Cypress Falls
2024 Trojan Classic
Round 4 Champ & WB (64 Man)
215
01/12
L
F 5-3 3:05
A. Gonzalez-odonnell
Euless Trinity
2024 Trojan Classic
Round 2 Champ 2, conc 1
215
12/21
W
F 2-0 0:21
M. Lara
Fort Worth Carter-Riverside
Fort Worth Carter-Riverside @ Fort Worth Paschal
Round 1
190
12/09
L
F 6-2 1:57
J. Brunson
Fort Worth Country Day
FWISD Boys Championship
Placement (16 Man)
190
12/09
W
F 2-0 1:22
D. Jimenez
Dallas Samuel
FWISD Boys Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/09
W
F 10-6 3:31
S. Nshimirimana
Fort Worth Dunbar
FWISD Boys Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/07
L
F 8-5 4:00
I. Ramos
Hurst Bell
Marcus/ Paschal Tri
Round 1
215
12/07
L
DEC 6-2
J. Ogden
Lewisville Marcus
Marcus/ Paschal Tri
Round 1
215
12/02
L
TF 20-2 4:34
R. Ostrander
Keller Timber Creek
Boys District 2-6A Duals
Round 2 (6 Team)
215
12/02
W
F 5-1 2:50
M. Sandoval
Northwest Nelson
Boys District 2-6A Duals
Round 3 (6 Team)
215
12/02
L
F 2-0 0:35
K. Sturgis
Weatherford
Boys District 2-6A Duals
Finals (2 Team)
215
11/18
L
F 3-1 1:23
A. Diaz
Saginaw
Varsity Boys Talon Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
215
11/18
L
F 7-3 3:59
D. Young
Azle
Varsity Boys Talon Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
11/18
W
F 3-2 2:10
A. Thompson
Frenship
Varsity Boys Talon Tournament
Round 1 (16 Man)
215
11/12
L
F 2-1 2:12
J. Mosby
Frisco Memorial
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 7
215
11/12
L
F 3-2 1:12
B. Vonasek
Aledo
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 5
215
11/11
W
F 2-0 0:49
M. Sandoval
Northwest Nelson
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 3
215
11/11
W
DEC 9-6
J. Mosby
Frisco Memorial
2023 Arlington Invite Men`s Varsity
Varsity Round 2
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
F 5-0 1:56
E. Walker
Frisco Lebanon Trail
Bowie Invitational - JV Boys
1st Place Matches
180-189
01/21
W
F 6-1 1:44
B. Olsen
Rockwall Heath
Bowie Invitational - JV Boys
Round 2 Semis
180-189
01/21
W
F 8-5 3:24
C. Waterhouse
Burleson
Bowie Invitational - JV Boys
Round 1 Quarterfinals (8 Man)
180-189
12/10
L
F 2-0 0:52
J. Brunson
Fort Worth Country Day
FWISD Championship
Placement Matches (16 Man)
190
12/10
W
MD 16-7
J. Barela
Fort Worth Paschal
FWISD Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/10
W
F 2-0 0:50
G. Puentes
Fort Worth Carter-Riverside
FWISD Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
11/19
L
F 4-2 0:39
N. Johnson
Dallas Kimball
Talon Tournament JV
Placement Matches (8 Man)
179-186
11/18
W
F 2-0 0:15
A. Gimmeson
Frisco Lebanon Trail
Talon Tournament JV
Semis & 1st WB (8 Man)
179-186
11/18
W
MD 12-1
M. Fuerte
Fort Worth Carter-Riverside
Talon Tournament JV
Round 1
179-186
11/12
W
F 2-0 0:36
G. Cruz
Richardson Pearce
2022 Arlington Invite Men`s JV
JV 3rd Place
176-185
11/12
W
F 2-0 0:34
A. Duran
Grand Prairie
2022 Arlington Invite Men`s JV
JV Round 3
176-185
11/12
L
F 7-0 1:44
E. Hiemtz
Prosper
2022 Arlington Invite Men`s JV
JV Round 2
176-185
11/12
W
F 4-1 1:33
G. Cruz
Richardson Pearce
2022 Arlington Invite Men`s JV
JV Round 1
176-185
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 1:54
C. Carter
Keller Central
UIL Boys District 2-6A
Semis and WB3
182
02/05
L
F 4-1 1:26
L. Mantezolo
Northwest Nelson
UIL Boys District 2-6A
Quarterfinals and WB1
182
01/21
L
F 10-3 3:34
D. Jackson
Dallas Skyline
Bowie Invite Varsity Boys
Round 5 WB 4
182
01/21
L
TF 17-2 4:08
T. White
Carrollton Smith
Bowie Invite Varsity Boys
Round 4 Quarters and WB3
182
01/14
L
F 5-13 2:47
D. Daniel
Arlington Lamar
2022 Trojan Classic
Round 5 Conc 4
182
01/14
L
F 2-0 1:10
B. Alkhalidi
Wylie
2022 Trojan Classic
Round 3 Champ 3, cons 2
182
12/10
L
F 4-3 1:18
J. George
---
JV Spartan Tournament of Champions
2nd Wrestleback (8 Man)
173-189
12/10
L
F 2-0 1:05
B. Raliff
Burleson Centennial
JV Spartan Tournament of Champions
Semis & 1st WB (8 Man)
173-189
12/10
W
F 8-2 3:54
A. Ramirez
---
JV Spartan Tournament of Champions
Quarterfinals (8 Man)
173-189
11/19
L
F 8-4 2:22
A. Onate
Dallas Highland Park
Talon Tournament JV
Round 1
159-172
11/19
L
F 2-0 0:25
D. Tshilumba
Hurst Bell
Talon Tournament JV
Semis & 1st WB (8 Man)
159-172
11/13
L
F 5-0 1:45
M. Ogwu
Hurst Bell
2021 Arlington Invite Men`s JV
Round 3
173-179
11/13
L
MD 10-1
J. Strong
Arlington Lamar
2021 Arlington Invite Men`s JV
Round 2
173-179
11/13
W
DEC 9-7
E. Heintz
Prosper
2021 Arlington Invite Men`s JV
Round 1
173-179
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020