Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Lowe
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
MD 12-3
A. Ruiz
---
Poteau @ Sallisaw
Round 1
138
02/10
L
F 0-0
B. Roberts
---
Poteau @ Coweta Public School
Round 1
145
02/10
W
F 0-0
Z. Akin
Stilwell
Stilwell @ Poteau
Round 1
138
02/10
L
F 0-0
T. West
Fort Gibson
Fort Gibson @ Poteau
Round 1
138
02/02
W
F 0-0
X. Torix
Warner
Warner @ Poteau
Round 1
138
12/17
W
F 0-0 0:38
A. File
Sallisaw
Wagoner High School Tournament
Placement Matches (8 Man)
145
12/17
W
F 0-0 1:09
E. Garcia
Wagoner
Wagoner High School Tournament
Cross Bracket (8 Man)
145
12/17
W
F 0-0 0:55
T. Bennett
Holland Hall
Wagoner High School Tournament
Round 3 (8 Man)
145
12/17
L
F 0-0 1:38
J. Remington
Locust Grove
Wagoner High School Tournament
Round 2 (8 Man)
145
12/17
L
F 0-0 1:56
B. Steel
Wagoner
Wagoner High School Tournament
Round 1 (8 Man)
145
12/17
W
F 0-0
L. Johnson
Tahlequah Senior Hs
Poteau @ Tahlequah Senior Hs
Round 1
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 13-2 3:15
T. West
Fort Gibson
OSSAA 4A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/20
L
F 16-2 4:18
C. Byam
Oologah
OSSAA 4A East Regional
Round 1 (16 Man)
132
01/15
L
F 2-0 0:54
S. Harris
Skiatook
Catoosa Port City Classic
Placement Matches (16 Man)
132
01/15
L
F 7-2 2:37
D. Henson
Vinita
Catoosa Port City Classic
Round 4 (16 Man)
132
01/15
W
F 3-3 3:39
J. Bridges
Mannford
Catoosa Port City Classic
Round 2 (16 Man)
132
01/15
W
F 3-2 1:39
Z. Gardner
Cascia Hall
Catoosa Port City Classic
Round 1 (16 Man)
132
01/13
W
F 0-0
N. Bowerman
Shiloh Christian
Shiloh Christian @ Poteau
Round 1
132
01/09
L
F 0-0 3:15
L. Parrish
---
Springdale Har-Ber @ Poteau
Round 1
132
01/09
L
F 2-0 1:30
J. Ireland
Bentonville West
Bentonville West @ Poteau
Round 1
132
01/06
W
F 0-0
C. Flynn
Vian
Vian @ Poteau
Round 1
132
12/18
W
F 0-0
T. Gilkey
Fort Smith Northside
Fort Smith Northside @ Poteau
Round 1
138
12/09
W
F 0-0
T. Hewett
---
Poteau @ Van Buren
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024