Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Jorge
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2010-2011
2009-2010
2008-2009
Team Name
Braves Wrestling
LAKE GIBSON
Lake Gibson - FL - 5th State 2A
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/28
L
DEC 5-0
C. Ray
Florida
2011 SE Regional-Junior Greco-Roman
Junior
140 lbs
05/28
W
F 0-0 1:24
L. Parish
Tennessee
2011 SE Regional-Junior Greco-Roman
Junior
140 lbs
05/28
W
DEC 7-3
G. Woods
Virginia
2011 SE Regional-Junior Greco-Roman
Junior
140 lbs
05/28
W
DEC 0-2
B. Brindley
---
2011 SE Regional-Junior Greco-Roman
Junior
140 lbs
05/28
W
DEC 0-2
B. Brindley
---
2011 SE Regional-Junior Greco-Roman
Junior
140 lbs
05/28
W
F 8-0 0:19
J. King
---
2011 SE Regional-Junior Greco-Roman
Junior
140 lbs
04/30
L
FOR 0-0
R. Finneran
Soldier City Wrestling
2011 Florida Freestyle Team Qualifier
All
145
04/30
L
FOR 0-0
J. Francis
Celebration Wrestling
2011 Florida Freestyle Team Qualifier
All
145
04/30
L
FOR 0-0
J. Francis
Celebration Wrestling
2011 Florida Greco Team Qualifier
All
145
04/30
L
FOR 0-0
C. Reese
Gainesville Takedown Club
2011 Florida Greco Team Qualifier
All
145
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
L
DEC 7-5
J. Morris
St Anthonys - NY - 6th State
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Finals (7:00 PM - Day 2)
112
12/29
W
DEC 9-5
M. Gulesian
Columbus - FL - 5th State 3A
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Semifinals (12:00 AM - Day 2)
112
12/29
W
F 0-0 3:56
Z. Whitmire
Dr Phillips - FL - 7th State 3A
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Quarterfinals (9:30 AM - Day 2)
112
12/28
W
F 0-0 1:40
C. Morgan
Bremen - GA - State Champions 1A
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Round 2 (4:00 PM - Day 1)
112
12/28
W
F 0-0 4:17
C. Garner
Palmerton - PA
Zac Jarzynka Memorial Ironman VIII
Round 1 (12:00 PM - Day 1)
112
2008-2009
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
DEC 8-3
T. Smith
GEORGE JENKINS
2009 FHSAA 2A REGION 2
1st & 3rd (16 Man)
103
02/14
W
F 0-0 3:28
R. Bliss
SPRINGSTEAD
2009 FHSAA 2A REGION 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
103
02/13
W
TF 16-1
R. Newton
JEFFERSON
2009 FHSAA 2A REGION 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
103
02/13
W
F 0-0 1:11
S. Stark
LAND O` LAKES
2009 FHSAA 2A REGION 2
Round 1 (16 Man)
103
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021