Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trent Hallett
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 1:50
K. Davis
Kearney
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Cons. Semis
138
02/17
W
F 8-0 1:42
A. Firestine
Warrensburg
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Semifinals
138
02/17
W
F 8-0 2:00
H. Jawabir
East (Kansas City)
MSHSAA Boys Class 3 District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/17
L
F 4-1 3:13
T. McCane
Winnetonka
MSHSAA Boys Class 3 District 4
Quarterfinals
138
02/03
L
DEC 4-2 SV
R. Coons
Mid-Buchanan
2024 Panther Classic
Placement Matches (8 Man)
138
02/03
L
F 3-0 3:11
E. Jones
Grain Valley
2024 Panther Classic
Cross Bracket (8 Man)
138
02/03
L
F 5-0 1:53
L. Barry
St. Michael the Archangel Catholic
2024 Panther Classic
Round 3 (8 Man)
138
02/03
W
F 2-0 1:16
C. Chisholm
Oak Grove
2024 Panther Classic
Round 2 (8 Man)
138
02/03
W
F 2-0 0:55
L. Swaffar
Blue Springs JV
2024 Panther Classic
Round 1 (8 Man)
138
01/26
W
F 7-0 1:48
A. Nimrod
Grandview
Smithville @ Grandview
Round 1
138
01/20
W
F 5-0 1:12
K. Schmidli
Blue Springs
52nd Platte County Inv
7th Place
138
01/20
L
DEC 7-0
D. Brinkley
Hannibal
52nd Platte County Inv
Semis & WB (16 Man)
138
01/20
L
DEC 6-1
J. Wieberg
Helias
52nd Platte County Inv
Round 7 (16 Man)
138
01/20
W
F 4-0 1:39
C. Chisholm
Oak Grove
52nd Platte County Inv
Round 6 (16 Man)
138
01/20
W
F 4-0 1:53
A. Byrd
Warrensburg
52nd Platte County Inv
Round 5 (16 Man)
138
01/20
L
DEC 6-2
G. Carr
Excelsior Springs
52nd Platte County Inv
Round 4 (16 Man)
138
01/19
L
F 5-0 1:16
L. Lucaas
St Michael
52nd Platte County Inv
Round 3 (16 Man)
138
01/19
W
F 4-0 3:50
D. Queen
Van Horn
52nd Platte County Inv
Round 2 (16 Man)
138
01/19
L
F 4-0 2:46
J. Lambert
Belton
52nd Platte County Inv
Round 1 (16 Man)
138
01/18
W
DEC 6-3
T. McCane
Winnetonka
Winnetonka @ Smithville
Round 1
138
01/13
W
MD 16-6
A. Ball
McDonald County
2024 Branson Invitational
Round 6
138
01/13
W
F 2-0 1:56
C. Spears
Monett
2024 Branson Invitational
Round 5
138
01/13
W
F 2-0 1:16
K. Trosper
Carl Junction
2024 Branson Invitational
Round 4
138
01/13
L
F 3-2 3:13
J. Huynh
Kickapoo
2024 Branson Invitational
Round 3
138
01/13
L
DEC 5-3
M. NeSmith
Bolivar
2024 Branson Invitational
Round 2
138
01/06
L
F 2-0 2:11
C. Eighinger
Coweta
Cheesehead Invitational
Round 9 (Consol Rd 3)
138
01/06
L
DEC 5-4
D. McDonald
Jefferson
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
138
01/06
W
F 6-0 2:34
G. Sowell
Amery
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
138
01/06
L
MD 13-4
G. DiFalco
Prospect
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
138
01/04
W
DEC 4-3
G. Carr
Excelsior Springs
Excelsior Springs @ Smithville
Round 1
138
12/15
L
Replay
DEC 5-0
D. Petrucelli
Rockwall
2023 KC Stampede
Round 5
138
12/15
W
Replay
F 0-0 2:07
D. Rojas
Valley Center HS
2023 KC Stampede
Round 3
138
12/15
W
Replay
DEF 1-0 0:55
J. Constant
Glenpool
2023 KC Stampede
Round 4
138
12/15
L
Replay
F 3-2 1:23
H. Betke
Thompson HS
2023 KC Stampede
Round 2
138
12/15
W
Replay
F 4-0 1:56
C. Bailey
Goddard HS
2023 KC Stampede
Round 1
138
12/13
W
F 0-0 3:30
J. Johnson
Raytown South
Ruskin / Raytown South Tri
Round 1
138
12/02
W
F 4-1 1:55
A. Wessels
Clarion-Goldfield-Dows
Cliff Keen Independence Invitational
Placement Matches (32 Man)
138
12/02
W
Replay
F 2-0 1:54
C. Tracy
Maquoketa
Cliff Keen Independence Invitational
Quarters & 1st WB (32 Man)
138
12/02
L
Replay
F 13-1 5:39
K. Kremer
Independence
Cliff Keen Independence Invitational
Round 3 (32 Man)
138
12/01
L
Replay
F 2-1 5:50
J. Callahan
Alburnett
Cliff Keen Independence Invitational
Round 2 (32 Man)
138
12/01
W
Replay
F 4-0 2:17
K. Lyons
Denver
Cliff Keen Independence Invitational
Round 1 (32 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 12-7
J. Jeffries
William Chrisman
51st Platte County Invitational
3rd Place
126
01/21
L
F 2-0 0:31
T. Essig
Hannibal
51st Platte County Invitational
Semis & WB (16 Man)
126
01/21
W
F 5-0 0:31
R. Atkinson
Van Horn
51st Platte County Invitational
Round 6 (16 Man)
126
01/21
L
F 2-0 1:16
C. Prenger
Helias
51st Platte County Invitational
Round 5 (16 Man)
126
01/21
W
F 4-1 1:21
P. Pritchett
Hannibal JV
51st Platte County Invitational
Round 4 (16 Man)
126
01/21
L
DEC 2-0
G. Fadler
Platte County
51st Platte County Invitational
Round 3 (16 Man)
126
01/20
W
DEC 8-6
A. Moody
Belton
51st Platte County Invitational
Round 2 (16 Man)
126
01/20
W
F 10-0 5:11
D. Payne
Blue Springs
51st Platte County Invitational
Round 1 (16 Man)
126
01/19
W
F 11-0 4:45
X. Woods
Winnetonka
Smithville @ Winnetonka
Round 1
126
01/14
L
F 0-0 2:32
A. Copeland
Springdale Har-Ber
2023 Branson Invitational
ROUND 6
126
01/14
W
DEC 5-4
J. Hinson
Cassville
2023 Branson Invitational
ROUND 5
126
01/14
L
DEC 8-2
K. Hurst
Ozark
2023 Branson Invitational
ROUND 3
126
01/14
W
F 4-1 0:43
P. Newcomb
Neosho
2023 Branson Invitational
ROUND 2
126
01/14
W
F 4-0 2:00
B. Lopez
Cassville2
2023 Branson Invitational
ROUND 1
126
01/11
L
DEC 3-0
G. Fadler
Platte County
Smithville @ Platte County
Round 1
126
01/07
L
DEC 7-5
H. Ikens
DeKalb
Cheesehead Invitational
Round 12 (Placement Matches 7th-15th
126
01/07
L
F 4-2 1:50
L. Schaffer
Desert Vista
Cheesehead Invitational
Round 8.2 (Brackets of 8 Rd2)
126
01/07
L
DEC 3-1
J. Alwawi
Lockport
Cheesehead Invitational
Round 6 (Brackets of 8 Rd1)
126
01/07
L
F 5-0 3:11
N. Moltzan
Hudson
Cheesehead Invitational
Round 5 (4x4 Round 3)
126
01/07
L
F 10-3 3:12
M. Anderson
Millard South
Cheesehead Invitational
Round 3 (4x4 Round 2)
126
01/07
L
F 2-0 1:20
N. Kubala
Chaparral
Cheesehead Invitational
Round 2 (4x4 Round 1)
126
01/07
W
MD 8-0
J. Chidley
Neuqua Valley
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
126
01/05
W
TF 17-1 4:08
D. Betts
Excelsior Springs
Smithville @ Excelsior Springs
Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
F 5-4 2:54
K. Deaver
Cassville
2022 Branson Boys Invitational
ROUND 6
113
01/15
L
F 2-0 0:25
R. Hembree
Neosho
2022 Branson Boys Invitational
ROUND 5
113
01/15
L
MD 10-0
B. Squires
Rolla
2022 Branson Boys Invitational
ROUND 2
113
01/15
L
F 3-4 3:07
L. Morris
Moberly
2022 Branson Boys Invitational
ROUND 1
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020