Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marlina Martinez
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
McNary
McNary Girls
Salem Elite Mat Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
F 0-0 0:36
G. DeLance
---
OSAA/OnPoint State Girls Tournament
---
---
02/24
W
Replay
F 2-0 0:36
G. DeLance
Redmond Girls
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
6A/5A Girls 110
02/24
W
DEC 7-0
A. Carlson
---
OSAA/OnPoint State Girls Tournament
---
---
02/24
W
Replay
DEC 7-0
A. Carlson
Clackamas Girls
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
6A/5A Girls 110
02/24
L
F 0-0 1:28
J. Russell
---
OSAA/OnPoint State Girls Tournament
---
---
02/24
L
Replay
F 3-2 1:28
J. Russell
Corvallis Girls
OSAA/OnPoint State Championships
Semifinals
6A/5A Girls 110
02/23
W
F 0-0 3:18
W. Mena
---
OSAA/OnPoint State Girls Tournament
---
---
02/23
W
Replay
F 6-2 3:18
W. Mena
Sunset Girls
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
6A/5A Girls 110
02/23
W
F 0-0 0:44
G. DeLance
---
OSAA/OnPoint State Girls Tournament
---
---
02/23
W
Replay
F 2-0 0:44
G. DeLance
Redmond Girls
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
6A/5A Girls 110
02/10
W
F 8-2 5:04
A. Carlson
Clackamas
OSAA Girls 6A/5A Special District 2
Placing
110
02/10
W
F 2-0 1:02
I. Wilburn
Sprague
OSAA Girls 6A/5A Special District 2
Cons Semi
110
02/10
L
DEC 9-6
P. Olliff
Dallas
OSAA Girls 6A/5A Special District 2
Round 6
110
02/10
W
F 4-0 1:58
A. Carlson
Clackamas
OSAA Girls 6A/5A Special District 2
Round 4
110
02/09
W
F 2-0 1:00
A. O`Loughlin
West Salem
OSAA Girls 6A/5A Special District 2
Round 2
110
02/02
W
F 6-2 1:13
E. Fisher
Sprague
McNary @ Sprague
Round 1
110
01/28
W
TF 16-1 2:27
E. Brissette
Oakridge Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Placement Matches (8 Man)
118
01/28
W
F 2-0 1:13
T. Merritt
Cornerstone Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
118
01/28
W
F 7-1 3:00
S. Williams
Myrtle Point Mat Club
OWA Kids Folkstyle State Championships
Quarterfinals (8 Man)
118
01/28
W
F 11-1 3:45
Z. Beam
Grant Union
Hood River Valley Girls Invitational 2024
1st
110
01/27
W
F 2-0 1:09
F. Villagomez
La Grande
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Semis & WB (32 Man)
110
01/27
W
F 2-0 0:25
S. Herrera
Reynolds
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Quarters & WB (32 Man)
110
01/27
W
F 2-0 0:39
O. Farris
Elgin
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Round 2 Champ (32 Man)
110
01/27
W
F 2-0 0:55
Y. Guadalupe
McKay
Hood River Valley Girls Invitational 2024
Round 1 (32 Man)
110
01/20
L
DEC 3-2
P. Olliff
Dallas
Lady Dragon Invitational 2024
First Place only
110
01/20
W
DEC 8-6
S. Hall
North Medford
Lady Dragon Invitational 2024
Round 4 - Semis
110
01/20
W
F 10-0 2:21
A. Ludlow
Aloha
Lady Dragon Invitational 2024
Round 3
110
01/20
W
F 4-1 1:21
K. Klee
South Salem
Lady Dragon Invitational 2024
Round 2
110
01/20
W
F 6-2 0:57
S. Matlock
Canby
Lady Dragon Invitational 2024
Round 1
110
01/07
W
F 2-0 0:58
B. John
Aumsville
Landyn Adams Memorial Tournament
Round 4
113-120
01/07
W
DEC 4-1
L. Sorensen
Salem Elite Mat Club
Landyn Adams Memorial Tournament
Round 3
113-120
01/07
W
F 5-4 5:44
C. Walters
Oakridge Mat Club
Landyn Adams Memorial Tournament
Round 2
113-120
01/07
L
F 13-1 4:00
E. Borrayo
Salem Elite Mat Club
Landyn Adams Memorial Tournament
Round 1
113-120
01/06
L
Replay
F 5-0 1:33
K. Mason
Lake Stevens (Girls)
2024 Braided 64
3rd Place
110lbs
01/06
W
Replay
DEC 7-1
K. Leonard
St. Helens
2024 Braided 64
Round 11 CONS SEMIS
110lbs
01/06
L
Replay
MD 20-6
A. Montiel
Toppenish (Girls)
2024 Braided 64
Round 10 SEMIS
110lbs
01/06
W
Replay
MD 15-2
A. Palluck
Cottage Grove
2024 Braided 64
Round 8 QTS
110lbs
01/06
W
Replay
F 6-1 3:02
B. Mcbeain
Graham-Kapowsin (Girls)
2024 Braided 64
Round 6
110lbs
01/06
W
Replay
F 6-0 2:55
L. Dalseg
Everett (Girls)
2024 Braided 64
Round 4
110lbs
01/05
W
Replay
DEC 7-0
G. Mendez
Othello (Girls)
2024 Braided 64
Round 2
110lbs
01/05
W
F 16-2 2:35
J. Winn
South Salem
South Salem @ McNary
Round 1
110
12/28
W
F 4-2 2:27
C. Schaad
Del Norte (Cresent City)
The Brittany David Invitational
Placement (32 Man)
110
12/28
L
DEC 9-2
A. Borelli
Los Banos
The Brittany David Invitational
Semis & WB (32 Man)
110
12/28
W
F 2-0 1:45
K. Ahrens
Vacaville
The Brittany David Invitational
Quarters & WB (32 Man)
110
12/28
W
F 7-0 1:46
M. Paiva
California (San Ramon)
The Brittany David Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
110
12/28
W
F 4-0 2:36
M. Ceja
Selma
The Brittany David Invitational
Round 1 (32 Man)
110
12/09
W
TF 18-2 4:00
G. Williams
Harrisburg
North Bend Coast Classic Girls
Placement
110
12/09
W
F 4-1 1:23
L. Monzon
Sheldon
North Bend Coast Classic Girls
Round 4
110
12/09
W
F 2-0 0:19
S. Bowman
Bend
North Bend Coast Classic Girls
Round 2
110
12/09
W
F 5-0 0:59
A. O`Loughlin
West Salem
North Bend Coast Classic Girls
Round 1
110
12/03
L
DEC 3-0
P. Olliff
Dallas
Perry Burlison Girls Invitational
Finals
110
12/03
W
TF 16-0 4:00
A. Paniagua
McKay
Perry Burlison Girls Invitational
Semis/Con 2
110
12/02
W
TF 17-1 4:53
N. O`Donnell
Hillsboro
Perry Burlison Girls Invitational
Quarters/Con 1
110
12/02
W
F 2-0 0:34
K. Klee
South Salem
Perry Burlison Girls Invitational
Round 1 (16 Man)
110
11/18
W
F 2-0 1:37
M. Melton
Illinois Valley Youth Wrestling
Best of the West 2023
Round 3 (3 Man)
105-115
11/18
W
F 2-0 3:13
V. Keller
Oakridge Mat Club
Best of the West 2023
Round 3 (4 Man)
112
11/18
W
F 4-0 1:38
P. Steele
Harrisburg Mat Club
Best of the West 2023
Round 2 (4 Man)
112
11/18
W
F 2-0 1:02
K. Walker
Illinois Valley Youth Wrestling
Best of the West 2023
Round 2 (3 Man)
105-115
11/18
W
F 2-0 0:44
T. Merritt
Cornerstone Mat Club
Best of the West 2023
Round 1 (4 Man)
112
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/03
W
Replay
DEC 4-0
A. Hemm
USA Gold
2023 WOW Reno Worlds
5th Place
106 lbs
04/02
L
Replay
DEC 2-0
S. Kruger
Mat Demon Wrestling Club
2023 WOW Reno Worlds
Consi-Semis
106 lbs
04/02
W
Replay
F 2-0 0:42
B. Coronado
Nevada Elite
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 4
106 lbs
04/02
W
Replay
F 4-0 2:34
V. Keller
Oakridge Mat Club
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 8 #2
106 lbs
04/02
W
Replay
MD 13-0
L. Lane
Rollers Academy of Wrestling
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 8 #1
106 lbs
04/01
W
Replay
F 12-0 1:27
L. Awan
Tokay Wrestling Club
2023 WOW Reno Worlds
Consi of 16 #2
106 lbs
04/01
L
Replay
F 2-0 0:55
K. Mason
Lake Stevens wrestling club
2023 WOW Reno Worlds
Round of 16
106 lbs
04/01
W
Replay
F 8-0 2:42
G. Ross
Diablo Grande wrestling club
2023 WOW Reno Worlds
Round of 32
106 lbs
10/29
W
F 2-1 2:14
S. Sells
Weapons
Central Oregon Pre-Season Opener
Round 5
109-118
10/29
W
F 2-0 0:20
A. Forbes
Hawk Mat Club
Central Oregon Pre-Season Opener
Round 4
109-118
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024