Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tate Jasperson
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 4-2 4:20
C. Cook
Princeton
UIL Boys Region 3-5A
5th Place
175
02/10
L
F 5-2 2:12
V. Harwell
Georgetown East View
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 4 3rd WB & Conso Semis
175
02/10
W
F 11-8 4:54
A. Jasso
Humble Kingwood Park
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 4 3rd WB & Conso Semis
175
02/10
W
F 2-2 2:32
K. Montgomery
Victoria West
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 3 2nd W
175
02/09
L
F 8-3 4:22
D. Richardson
Carrollton Creekview
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
175
02/09
W
F 2-0 1:07
D. Moseley
Killeen Ellison
UIL Boys Region 3-5A
Round 1 (16 Man)
175
02/09
L
NC 0-0
D. Richardson
Carrollton Creekview
UIL Boys Region 3-5A
Challenge
175
01/30
W
DEC 10-5
L. Fadal
College Station
UIL Boys District 11-5A
Round 6
175
01/30
W
F 6-5 4:37
K. Montgomery
Victoria West
UIL Boys District 11-5A
Round 4
175
01/30
W
F 9-0 3:02
C. Franklin
Richmond Randle
UIL Boys District 11-5A
Round 2
175
01/20
L
F 4-2 0:59
C. Amador
Cypress Ranch
CSHS Cougar Classic
4th Wrestleback (16 Man)
175
01/20
W
F 7-0 1:40
A. Lopez
Houston Northside
CSHS Cougar Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/20
W
F 9-3 2:58
S. Cleveland
Huntsville
CSHS Cougar Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
175
01/20
L
F 6-0 3:14
I. Zapata
Georgetown
CSHS Cougar Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/20
W
F 2-0 0:56
J. Peters
Katy Taylor
CSHS Cougar Classic
Round 1 (16 Man)
175
12/09
W
F 2-0 1:19
I. Fallon
Katy Jordan
Houston Dual Championships
Round 1
175
12/09
L
F 7-4 3:30
C. Davis
Cypress Ranch
Houston Dual Championships
Round 1
175
12/09
L
F 2-0 1:02
E. Sebesta
Langham Creek
Houston Dual Championships
Round 1
175
11/11
L
M FOR 0-0
I. Fallon
Katy Jordan
Cinco Ranch Big 12 Invitational - Boys
Round 3
175 - Boys
11/11
L
F 4-1 1:32
A. Mohmed
Conroe Woodlands College Park
Cinco Ranch Big 12 Invitational - Boys
Round 2
175 - Boys
11/11
W
MD 15-4
L. Farrow
Katy Tompkins
Cinco Ranch Big 12 Invitational - Boys
Round 1
175 - Boys
Related Content
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023