Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christopher Flores
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Gothenburg
John H Glenn HS
Male
Marion/Freeman/Freeman Academy/Canistota/Menno
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 3-0 2:21
B. Hatch
Minden
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/10
W
F 9-1 3:00
C. Ramirez
Mitchell
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
138
02/10
L
MD 15-6
M. Christensen
Chase County
NSAA Class C District 4
Round 1
138
01/24
L
F 6-0 2:15
B. Rynearson
Broken Bow
Broken Bow, Gothenburg, Valentine Triangular
Round 1
138
01/23
L
F 2-0 1:34
T. Burdick
Valentine
Broken Bow, Gothenburg, Valentine Triangular
Round 1
138
01/20
L
F 2-2 0:48
A. Buoy
Wray
John Higgins Invitational
2nd Wrestleback (16)
138
01/20
L
F 2-0 0:45
A. Rodriguez
Scott Community HS
John Higgins Invitational
Round 1
138
01/19
W
F 0-0 0:42
T. Berg
Holdrege
Gothenburg @ Holdrege
Round 1
138
01/17
L
F 4-0 2:48
B. Irish
Cozad
Cozad @ Gothenburg
Round 1
138
01/06
L
F 7-2 1:58
O. Daniel
Norfolk Catholic
Malcolm Invite
Round 5
138
01/06
W
TF 18-1 4:55
N. Troxel
Southern
Malcolm Invite
Round 4
138
01/06
W
F 2-0 0:34
F. Kimeu
Omaha Concordia
Malcolm Invite
Round 3
138
01/06
L
DEC 8-3
O. Henkel
Yutan
Malcolm Invite
Round 2
138
12/15
L
F 3-0 3:46
B. Hatch
Minden
Gothenburg @ Minden
Round 1
138
12/02
L
F 0-0 3:00
T. Raile
McCook
Cozad Invite
Varsity 2nd WB (16 Man)
138
12/02
L
F 4-0 2:28
J. Meyer
Hastings
Cozad Invite
Varsity Quarterfinals (8 & 16), 1st WB (16)
138
12/02
W
DEC 6-1
L. Horn
Crete
Cozad Invite
Varsity Round 1 (16 Man)
138
12/02
W
F 4-1 1:38
C. Carrasco
Sidney
Sidney @ Gothenburg
Round 1
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
L
F 10-0 0:33
T. Mefford
Aquinas 1
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 7 (8 Man)
Bracket 25
06/29
W
DEC 7-3
J. Witte
Wray
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 6 (8 Man)
Bracket 25
06/29
W
DEC 2-0
M. Prothman
David City
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 5 (8 Man)
Bracket 25
06/29
W
FOR 0-0
C. Ramos
Skutt
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (8 Man)
Bracket 25
06/29
W
F 2-0 1:18
M. Krienke
Scotus
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 3 (8 Man)
Bracket 25
06/29
L
F 11-2 1:04
K. Wilson
North Platte High School
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (8 Man)
Bracket 25
06/29
L
DEC 6-2
D. Schuler
Millard South
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (8 Man)
Bracket 25
01/27
L
F 4-0 3:49
B. Poppe
Ogallala
McCook Duals 2023
---
138
01/27
W
DEC 4-0
I. Chavez
Amherst
McCook Duals 2023
---
138
01/27
L
F 1-4 0:57
B. Collins
Wray
McCook Duals 2023
---
138
01/27
L
F 5-0 1:30
J. Kennel
North Platte
McCook Duals 2023
---
138
01/26
L
F 2-0 1:42
W. Hibbs
St. Xavier
JV Region 3
Cons. Semis (8 Man)
157
01/25
L
F 2-0 0:37
L. Carias
St. Xavier
JV Region 3
Quarterfinals (8 Man)
157
01/21
L
F 2-1 0:52
D. Davis
Meade County
Capital City Classic
Round 3 (4 Man)
165RR
01/21
L
DEC 8-5
C. Mathews
Franklin County
Capital City Classic
Round 2 (4 Man)
165RR
01/21
L
F 5-2 1:54
S. Meisner
Wray
John Higgins Invitational
2nd Wrestleback (16)
145
01/21
W
F 7-4 3:49
L. Sprague
West Jessamine
Capital City Classic
Round 1 (4 Man)
165RR
01/21
L
F 14-5 5:02
C. Peregrino
Scott Community
John Higgins Invitational
Round 1
145
01/18
L
F 15-0 4:32
D. White
Cozad
Gothenburg @ Cozad
Round 1
145
01/14
W
F 3-0 2:55
C. Stoike
Alliance
Gothenburg Dual Tournament
Cross Bracket (8 Team)
145
01/14
L
F 2-0 0:46
K. Reed
Waverly
Gothenburg Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
145
01/14
L
DEC 8-2
A. Brais
Minden
Gothenburg Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
145
01/14
L
F 6-2 5:04
E. Schroeder
Colby
Gothenburg Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
145
01/13
L
DEC 3-2
W. Moninger
Broken Bow
Broken Bow @ Gothenburg
Round 1
145
01/12
W
F 2-0 1:26
E. Cozad
Valentine
Valentine @ Gothenburg
Round 1
145
01/07
L
F 0-0 1:43
C. McLaughlin
Connetquot
2023 Smithtown Tournament
Cons. Round 1 (16 Man)
172
01/07
L
DEC 11-6
G. Valder
Beresford/Alcester-Hudson
Jesse James Invitational
combined
160
01/07
W
DEC 7-2
J. VanDriel
Viborg-Hurley
Jesse James Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/07
L
F 0-0 2:56
B. Liu
Manhasset Sr HS
2023 Smithtown Tournament
Quarters (16 Man)
172
01/07
L
F 6-1 2:29
D. Rock
Luverne
Jesse James Invitational
combined
160
01/07
W
F 0-0 1:44
V. DiLorento
Smithtown HS East
2023 Smithtown Tournament
Round 1 (16 Man)
172
01/07
L
DEC 3-1
S. Castillo
Mitchell
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 2 (3 Team)
145
01/07
W
MD 17-4
Z. Carr
Limon
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 1 (3 Team)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 5-0 1:49
A. Munier
Sidney
Gothenburg Dual Tournament
Placement
126
01/07
W
F 3-0 2:19
B. Hund
Hershey
Gothenburg JV Invite
Round 3
126B
01/06
W
MD 10-2
Z. Marquardt
Holdrege
Gothenburg JV Invite
Round 2
126B
01/06
W
DEC 4-2
K. Carlson
Gothenburg
Gothenburg JV Invite
Round 1
126B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024