Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jerrick Thompson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Lakota Tech
SD White
South Dakota Frenzy
Tatanka Tuff
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
F 4-0 1:49
J. Mills
Lockwood
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 2
195
03/29
W
Replay
DEC 14-8
D. Thorpe
Thunder Wrestling Club
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (64, 32, 16)
195
02/23
L
F 7-0 1:24
T. Schlueter
Milbank
SDHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A175
02/23
W
F 0-0 3:54
C. Carda
West Central
SDHSAA Boys State Championships
1st Wrestleback
A175
02/22
L
F 0-2 3:10
S. Foote
Mitchell
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
A175
02/17
L
F 2-0 1:37
K. Dirk
Sturgis Brown
SDHSAA Region 4A
Placements
175
02/17
W
F 4-2 4:47
K. Shay
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
SDHSAA Region 4A
Semis and WB3
175
02/17
W
DEC 2-0
H. Anderson
Rapid City Central
SDHSAA Region 4A
Round 2 - Quarters and WB1
175
02/04
L
DEC 7-5
K. Cihak-Brozik
Winner Area
Big Dakota Conference 2024
1st & 2nd
175
02/03
W
F 10-2 4:54
D. Rose
Chamberlain
Big Dakota Conference 2024
Round 4 (Semis & 3rd WB)
175
02/03
W
F 5-0 3:44
B. Hoeft
Groton Area
Big Dakota Conference 2024
Round 2 (Quarters & 1st WB)
175
01/27
L
F 5-3 4:43
E. Juelfs
Sturgis Brown JV
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (16 Man)
175
01/27
W
DEC 9-7
E. Hess
Lead-Deadwood
Belle Fourche Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
175
01/27
L
F 3-2 1:00
H. Kunz
Hot Springs
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/26
W
DEC 9-7 SV
K. Shay
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/26
W
DEC 6-4
E. Hess
Lead-Deadwood
Belle Fourche Invitational
Round 1 (16 Man)
175
01/23
W
F 8-0 3:26
H. Anderson
Rapid City Central
Rapid City Central @ Lakota Tech
Round 1
175
01/20
L
MD 18-5
T. Palermo
Natrona County
Chadron Invitational 2024
Round 4
175
01/20
W
DEC 7-0
H. Rahmig
Bridgeport
Chadron Invitational 2024
Round 3
175
01/20
L
F 22-7 3:00
L. Bowling
Mead
Chadron Invitational 2024
Round 2
175
01/20
W
F 3-5 4:28
S. Bush-Graslie
Belle Fourche
Chadron Invitational 2024
Round 1
175
01/06
L
MD 13-1
M. Hammerlun
O`Neill
2024 Mid Dakota Monster
4th Wrestleback (32 Man)
175
01/06
W
DEC 6-0
T. Peterson
McCook Central/Montrose
2024 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/05
W
DEC 7-5
C. Cronin
St. Thomas More
2024 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
175
01/05
L
F 10-2 5:36
K. Cihak-Brozik
Winner
2024 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
12/29
L
F 2-0 0:36
C. Cronin
St. Thomas More
Harding County Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
175
12/29
L
DEC 9-3
E. Hess
Lead-Deadwood
Harding County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/29
W
F 7-1 2:43
M. Lahoe
Rapid City Central
Harding County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/29
W
F 2-1 5:33
S. Bush-Graslie
Belle Fourche
Harding County Invitational
Round 1 (16 Man)
175
12/02
L
DEC 6-4
K. Fox
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
190
12/01
W
F 11-1 4:36
K. Shay
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Bill Young Invitational Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
190
12/01
L
F 2-0 0:54
R. Bailey
Custer
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/01
W
F 2-0 1:51
T. Rooks
Little Wound
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/01
W
MD 12-2
K. Shay
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
Replay
DEC 7-0
D. Batteiger
Stanley Wrestling Club
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (8, 5, 4, 3, 2) Round 2 (64, 32, 16)
170
03/17
L
Replay
DEC 7-0
L. Dunn
SBL Warriors
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (64, 32, 16)
170
01/31
W
F 2-0 1:23
C. Dekle
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree Invite
Round 1 (4 Man)
170
01/28
L
DEC 8-4
O. White
Hot Springs
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 2 (3 Man)
170
01/28
W
F 2-0 2:00
J. Rouillard
Lakota Tech
Red Cloud Wrestling Tournament 2023
Round 1 (3 Man)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
L
Replay
MD 11-2
N. Myrick
Land o` Lakes Wild Things
2022 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
F 2-0 0:35
D. Carmack
Foxfire Wrestling Red
2022 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
170
06/17
W
Replay
F 6-2 2:41
A. Liddington
THE Angry Leprechauns
2022 AAU Scholastic Duals
Round 5 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
DEC 6-1
L. Presnell
Terre Haute South (2)
2022 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
F 6-2 1:55
B. Turner
Brevard FCA
2022 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
F 4-0 1:31
E. Hollis
Team Dynamic
2022 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
170
06/17
L
Replay
F 5-0 1:19
B. Plastino
Nauman Blue
2022 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
170
06/17
W
Replay
MD 15-2
D. lake
STL Orange
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
F 2-0 0:48
B. Plastino
Nauman Blue
2022 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
F 2-0 1:49
N. Carson
S.E.O. Blue
2022 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
170
06/17
L
Replay
F 2-0 0:36
D. Isaac
CWC
2022 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
170
04/09
L
Replay
F 2-0 1:08
M. Slade
Iowa Black
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 1 (4 Team)
170
04/09
W
Replay
DEC 9-2
C. Grocott
South Dakota Mania
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Placement Matches (8 Team)
170
04/09
L
Replay
DEC 8-1
D. Clatt
All Stars
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 2 (8 Team)
170
04/09
L
Replay
TF 16-0 3:46
W. Tramp
Nebraska Blue
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 3 (8 Team)
170
04/09
L
Replay
TF 17-1 4:20
J. Salza
Montana Silver
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Cross Bracket (8 Team)
170
04/09
L
Replay
TF 17-2 3:30
J. Salza
Montana Silver
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 3 (4 Team)
170
04/09
L
Replay
F 4-0 1:21
S. Andres
Nebraska Red
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 2 (4 Team)
170
04/09
L
Replay
F 7-0 2:54
R. Klosterman
Iowa Yellow
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 1 (8 Team)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024