2016 Foot Locker XC Championships
Dec 10
San Diego, CA
Show Results

Results provided by Finished Results.

PlAthleteYRRegionTime
1Reed BrownSRSouth15:01.8
2Finn GessnerSRMidwest15:04.4
3Seth HirschSRMidwest15:04.8
4Talon HullSRWest15:07.1
5Alexander MaierSOSouth15:10.4
6Noah AffolderSRNortheast15:10.4
7Tibebu ProctorSRWest15:10.6
8Connor LaneSRSouth15:13.8
9Samuel WorleySRSouth15:17.3
10Callum BolgerSRWest15:19.0
11Dylan JacobsJRMidwest15:21.0
12Gabe FendelJRMidwest15:23.1
13Luis GrijalvaSRWest15:23.6
14Noah JacobsSRMidwest15:24.8
15Jacob McLeodJRSouth15:26.8
16Amir AdoSRWest15:31.4
17Mitchell DaySRMidwest15:32.0
18Jack AhoSRMidwest15:35.6
19Meika Beaudoin-RousseauJRWest15:36.3
20Travis FeenySRWest15:37.3
21Dalton HengstJRNortheast15:37.6
22Daniel ViegraSRSouth15:38.2
23Brian GriffithSRMidwest15:38.5
24Waleed SulimanSRSouth15:39.5
25Matthew PereiraSRMidwest15:40.5
26Matt GrossmanSRNortheast15:41.1
27Joshua SchumacherJRWest15:42.1
28Zachary SkolnekovichSRNortheast15:45.6
29Matthew WatkinsSRWest15:45.6
30Price OwensJRSouth15:46.2
31Elliot GindiSRNortheast15:46.7
32Matt AhoSRMidwest15:49.2
33William MerrittSRNortheast15:49.9
34Graydon MorrisFRSouth15:51.2
35Andrew ThompsonJRNortheast15:52.2
36Charles HicksSOSouth15:54.9
37Jiraa RidingSRWest15:55.7
38Patrick O'BrienSRNortheast16:00.1
39Nathan HendersonSRNortheast16:11.5
40Samuel AffolderSONortheast16:12.7


Pl Athlete YR Region Time
1 Claudia Lane SO West 17:04.8
2 Nevada Mareno SR South 17:08.3
3 Rebecca Story JR South 17:35.4
4 India Johnson SR Midwest 17:45.4
5 Anne Forsyth JR Midwest 17:46.1
6 Kearan Nelson SR West 17:48.6
7 Nicole Fegans SR South 17:48.7
8 Hayley Jackson SR Northeast 17:49.8
9 Grace Connolly SO Northeast 17:50.1
10 Maria Coffin SR Northeast 17:50.2
11 Jacqueline Gaughan JR Northeast 17:50.6
12 Amanda Beach SR South 17:53.9
13 Alyssa Aldridge JR Northeast 17:55.2
14 Olivia Theis JR Midwest 17:55.4
15 Niamh Schumacher SR South 17:57.3
16 Julia Heymach SR South 17:58.6
17 Lindsey Payne JR Midwest 17:58.6
18 Kate Hunter SR West 17:58.9
19 Sara Musselman SR West 18:00.7
20 Bailey Hertenstein JR South 18:02.0
21 Abigail Green JR Northeast 18:02.2
22 Sara Platek SR South 18:03.1
23 Kyla Christopher-Moody SO Midwest 18:04.1
24 Kayla Young SR Midwest 18:04.7
25 Lauren Peterson SO Midwest 18:08.8
26 Kiera Marshall SR West 18:09.5
27 Heather Holt JR South 18:14.3
28 Alexandra Beitia SR West 18:16.9
29 Anna Marian Block JR South 18:18.4
30 Julien Webster SR Northeast 18:20.0
31 Jordan Oakes SR West 18:20.0
32 Page Lester JR Northeast 18:20.8
33 Katherine Thronson JR West 18:22.2
34 Ava Strenge SR Midwest 18:24.0
35 Mattie Shirley-Fairbairn SO Midwest 18:27.1
36 Marea Zlatunich JR West 18:28.3
37 Alison Willingmyre SR Northeast 18:32.0
38 Christina Geisler SR Midwest 18:37.7
39 Jesselyn Bries JR West 18:51.3
40 Taryn Parks FR Northeast 19:16.6


Girls Team Scores:
1) 39 pts South
2) 51 pts Northeast
3) 62 pts Midwest
4) 69 pts West

Boys Team Scores:
1) 38 pts South
2) 42 pts Midwest
3) 50 pts West
4) 102 pts Northeast