Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ramsey Martinez
Results
High School Results
Team Name
Killeen Chaparral
Killeen Chapparal
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-2 3:52
C. Cook
Princeton
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 4 3rd WB & Conso Semis
175
02/10
W
F 13-12 4:54
B. McKnight
Lucas Lovejoy
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 3 2nd W
175
02/09
L
F 24-10 2:58
A. Ferrari
Melissa
UIL Boys Region 3-5A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
175
02/09
W
DEC 12-6
L. Fadal
College Station
UIL Boys Region 3-5A
Round 1 (16 Man)
175
01/31
W
F 4-2 2:01
D. Kock
Pflugerville Hendrickson
UIL Boys District 10-5A
Round 6
175
01/31
W
F 5-1 1:20
D. Moseley
Killeen Ellison
UIL Boys District 10-5A
Round 5
175
01/31
L
F 2-0 1:15
V. Harwell
Georgetown East View
UIL Boys District 10-5A
Round 4
175
01/31
W
F 2-0 1:32
D. Kock
Pflugerville Hendrickson
UIL Boys District 10-5A
Round 2
175
01/25
L
F 9-2 2:56
I. Zapata
Georgetown
Killeen Chaparral @ Georgetown
Round 1
175
01/24
W
F 18-9 3:00
J. Peters
Lampasas High School
Killeen Chaparral @ Lampasas High School
Round 1
190
01/20
W
DEC 7-3
E. Escamilla
San Antonio Edison
Mabry Scramble
Placement Matches (16 Man)
175
01/20
W
FOR 0-0
e. wallace
Leander Rouse
Mabry Scramble
Round 4
175
01/20
W
TF 17-2 5:01
M. Hanlon
San Marcos
Mabry Scramble
Round 3
175
01/20
W
F 13-3 2:48
J. Hawkins
San Antonio Lanier
Mabry Scramble
Round 2
175
01/11
W
F 0-0
N. Shafer
Gatesville
Gatesville @ Killeen Chaparral
Round 1
175
01/06
W
F 2-2 3:19
J. Menchaca
Austin Akins
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Finals
175
01/06
L
F 6-3 2:53
V. Harwell
Georgetown East View
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 9
175
01/06
W
DEC 5-2
a. sias
Pflugerville Weiss
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 8
175
01/06
W
DEC 16-10
J. Flores
Pflugerville Hendrickson
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 7
175
01/06
L
F 2-0 0:54
H. Bucher
Round Rock McNeil
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 6
175
01/05
W
F 7-0 2:28
P. Chagrin
Round Rock Cedar Ridge
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 3
175
01/05
W
F 2-0 0:23
K. Gabble
Killeen
2024 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 2
175
12/16
W
DEC 14-9
G. Young
Keller
Killeen Chaparral @ Keller
Round 1
175
12/08
W
TF 22-7 3:40
A. Arriola
El Paso Riverside
2023 Ultimate Warrior DUALS-BV
Round 7 (8 Team)
175
12/08
W
F 2-2 1:49
K. Stratton
Comal Pieper
2023 Ultimate Warrior DUALS-BV
Round 5 (8 Team)
175
12/08
W
F 2-0 1:25
J. Crouch
Buda Hays
2023 Ultimate Warrior DUALS-BV
Round 4 (8 Team)
175
12/08
W
F 2-0 1:51
M. Kinne
Leander Glenn
2023 Ultimate Warrior DUALS-BV
Round 3 (8 Team)
175
12/04
W
F 0-0 4:56
e. wallace
Leander Rouse
Killeen Chaparral vs. Leander Rouse
Round 1
175
11/18
L
F 3-2 2:02
P. Maurici
Austin Westlake
2023 Capital Classic Boys
Round 5
175
11/18
L
F 2-0 0:45
G. Evans
Leander
2023 Capital Classic Boys
Round 4 Quarters
175
11/17
W
F 12-1 3:50
D. Matthews
Austin Texas School For The Blind
2023 Capital Classic Boys
Round 2
175
11/17
W
F 2-0 1:26
B. Lloyd
Temple
2023 Capital Classic Boys
Round 1 (32 Man)
175
11/12
L
F 7-0 3:34
E. Knoll
Northwest Eaton
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
1st and 3rd
175
11/11
W
F 3-2 2:34
R. Thompson
Dripping Springs
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
4th Wrestleback (16 Man)
175
11/11
L
F 2-2 1:37
M. Strong
Keller Central
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
11/11
W
F 11-1 2:42
M. Hussain
South Grand Prairie
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
11/11
W
F 2-0 1:19
K. Justus
Prosper
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Round 1 (16 Man)
175
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022