Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
colin Choranziak
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Anchor Bay
Anchor Bay HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 9-2 3:25
J. Sanchez
Grandville HS
MHSAA Championships
1st WB
D1-120
03/01
L
Replay
F 6-0 2:18
P. Lefevre
Clarkston HS
MHSAA Championships
Round 1 (16 Man)
D1-120
02/17
W
DEC 8-3
S. Anderson
Fraser HS
MHSAA Regional 4-1
Placement Matches (8 Man)
120
02/17
W
F 6-0 2:31
T. Alequin
U of D Jesuit HS
MHSAA Regional 4-1
2nd Wrestleback (8 Man)
120
02/17
L
F 2-0 1:14
O. Youngblood
Romeo HS
MHSAA Regional 4-1
Semis & 1st WB (8 Man)
120
02/17
W
MD 12-4
K. Bogacz
Fraser HS
MHSAA Regional 4-1
Quarterfinals (8 Man)
120
02/10
W
DEC 10-3
L. Smith
Dakota HS
MHSAA District 7-1
Placement
120
02/10
W
MD 11-2
B. Tinaj
Stoney Creek HS
MHSAA District 7-1
Cons. Semis (16 and 32 Man)
120
02/10
L
F 2-0 1:37
O. Youngblood
Romeo HS
MHSAA District 7-1
Round 4 (16 and 32 Man)
120
02/10
W
F 4-4 3:31
L. Smith
Dakota HS
MHSAA District 7-1
Round 3 (16 and 32 Man)
120
02/10
W
F 2-0 0:15
E. Rinas
Chippewa Valley HS
MHSAA District 7-1
Round 2 (16 and 32 Man)
120
02/03
L
F 2-0 1:54
O. Youngblood
Romeo
2024 MAC Red/White Championship
Placement Matches (16 Man)
120
02/03
W
MD 11-3
K. Bogacz
Fraser
2024 MAC Red/White Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/03
W
F 2-0 1:56
J. Judkins
Utica Eisenhower
2024 MAC Red/White Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/26
L
F 5-7 3:40
L. Smith
Dakota HS
CV Quad #2
Round 1
120
01/25
L
DEC 5-2
B. Holt
Romeo HS
Anchor Bay HS @ Romeo HS
Round 1
120
01/21
L
DEC 7-4
J. Barnes
Waterford Kettering A
Lakeland High School Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/20
W
F 10-6 5:14
C. Ujkaj
Stevenson HS
Lakeland High School Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/20
W
DEC 10-5
A. Maynard
Adams HS (Rochester)
Lakeland High School Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/20
W
F 2-0 0:46
J. Lindberg
Churchill HS
Lakeland High School Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/17
W
F 2-0 0:41
E. Rinas
Chippewa Valley HS
CV Quad #2
Round 1
120
01/11
W
F 4-0 1:47
F. Kedzior
Warren Woods-Tower HS
MAC Red Dual
Round 1
120
01/11
W
F 2-0 0:33
J. Judkins
Utica Eisenhower HS
MAC Red Dual
Round 1
120
12/29
L
DEC 10-4
S. Anderson
Fraser
Lakeview Varisty
Placement Matches (16 Man)
120
12/29
W
F 2-0 0:35
G. Milazzo
Cousino
Lakeview Varisty
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/21
L
M FOR 0-0
F. Kedzior
Warren Woods Tower
2023 Macomb County Invitational Classic
4th WB (32 Man)
120
12/21
L
FOR 0-0
S. Anderson
Fraser
2023 Macomb County Invitational Classic
Quarterfinals & 2nd WB
120
12/20
W
DEC 7-5
A. Davidson
Port Huron HS
2023 Macomb County Invitational Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
12/14
W
F 2-0 1:48
M. Wakula
L`Anse Creuse North HS
Anchor Bay Quad
Round 1
126
12/13
W
F 4-0 1:03
G. Bishop
St Clair HS
Anchor Bay Quad
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 3-0
B. Holt
Romeo HS
MHSAA District 128
Round 1
113
02/04
W
F 7-0 2:07
V. DeMasa
Dakota
2023 MAC Red/White Championship
Placement Matches (16 Man)
113
02/04
L
F 8-11 4:48
D. Staniszwski
Warren Woods Tower
2023 MAC Red/White Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/04
W
F 8-0 2:26
J. Cruz
Fraser
2023 MAC Red/White Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/28
W
F 2-0 0:17
J. Jividen
Lincoln Park
Richmond Alumni Duals
Round 6 (10 Team)
120
01/28
W
F 2-0 0:49
K. Knibbe
Richmond
Richmond Alumni Duals
---
113
01/28
L
F 0-0 0:26
C. Haslem
St. Clair
Richmond Alumni Duals
Round 1 (10 Team)
113
01/27
L
F 8-0 3:37
O. Wilson
Dakota HS
MAC RED #3 @ Dakota
Round 1
120
01/26
W
F 4-0 1:04
E. Green
Chippewa Valley HS
MAC RED #3 @ Dakota
Round 1
120
01/21
L
F 0-7 4:32
L. Berg
Midland HS
Midland Team Tournament
Round 1
120
01/21
W
F 2-0 1:51
N. Marvin
Pinckney HS
Midland Team Tournament
Round 1
120
01/21
W
F 2-0 0:18
J. Kirby
Clio HS
Midland Team Tournament
Round 1
113
01/20
L
F 13-1 3:12
D. Gumtow
Warren Woods-Tower HS
MAC RED #2 @ Romeo
Round 1
120
01/19
W
F 6-0 1:05
I. Guisinger
Utica Eisenhower HS
MAC RED #2 @ Romeo
Round 1
120
01/14
W
F 2-0 0:47
S. Scott
Hartland HS
Imlay city duals
Round 1
120
01/14
W
F 5-0 1:55
S. Cvetanovski
De La Salle Collegiate
Imlay city duals
Round 1
120
01/14
L
F 12-5 5:26
C. Galiana
Imlay City HS
Imlay city duals
Round 1
120
01/14
W
F 9-0 3:03
N. Montreuil
Brandon HS
Imlay city duals
Round 1
120
01/12
L
DEC 7-4
B. Holt
Romeo HS
MAC RED #1 @ Anchor Bay
Round 1
113
01/09
W
F 4-0 2:28
C. Goetz
Seaholm HS
Melvindale Team Tournament
Round 1
120
01/07
W
MD 16-4
C. Couchman
Holly HS
Melvindale Team Tournament
Round 1
120
01/07
W
F 2-0 0:36
S. Verduce
Trenton HS
Melvindale Team Tournament
Round 1
120
01/07
W
F 4-0 2:28
C. Goetz
Seaholm HS
Melvindale Team Tournament
Round 1
120
01/07
W
F 2-0 1:14
D. Diego
North Farmington HS
Melvindale Team Tournament
Round 1
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024