Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Petra Bernsten
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Sequim
Sequim (Girls)
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 2-0 0:58
S. Blank
Yelm (Girls)
Mat Classic XXXIII
Round 4 Quarters
Girls 140
02/18
W
Replay
DEC 12-6
L. Flores
Mount Vernon (Girls)
Mat Classic XXXIII
Round 3
Girls 140
02/18
L
Replay
F 7-0 1:41
A. Morales
---
Mat Classic XXXIII
Round 2
Girls 140
02/18
W
Replay
F 2-0 1:11
C. Jewell
Mount Baker (Girls)
Mat Classic XXXIII
Round 1 (32 Man)
Girls 140
02/12
W
F 13-2 4:22
B. Anderson
Port Angles (Girls)
WIAA Region 2 Girls
3rd and 5th
140
02/12
L
F 8-0 4:58
A. Ackland
Bainbridge (Girls)
WIAA Region 2 Girls
Semis & WB (12 Man)
140
02/12
W
DEC 13-7
S. Lee
---
WIAA Region 2 Girls
Cons. Round 2 (12 Man)
140
02/12
W
F 6-3 1:54
I. Parkhomey
Todd Beamer
WIAA Region 2 Girls
Cons. Round 1 (12 Man)
140
02/12
L
DEC 3-1
T. Robertson
Timberline
WIAA Region 2 Girls
Quarters (12 Man)
140
02/12
W
F 6-0 1:09
A. Kurth
Kennedy Catholic
WIAA Region 2 Girls
Champ. Round 1 (12 Man)
140
02/05
L
DEF 0-0
B. Anderson
Port Angles
Girls Sub-Regional 2.2
Placements except 1st and 2nd
140
02/05
L
F 2-0 0:53
S. Blank
---
Girls Sub-Regional 2.2
4th Wrestleback (16 Man)
140
02/05
L
MD 11-2
T. Robertson
Timberline
Girls Sub-Regional 2.2
Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/05
W
F 2-0 1:11
B. Anderson
Port Angles
Girls Sub-Regional 2.2
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/22
L
F 5-0 0:48
D. Graves
Chief Sealth
Lady Lancers Lipstick Open
1st and 2nd
140
01/22
W
F 5-10 4:38
E. Ganitano
Bethel
Lady Lancers Lipstick Open
round 6
140
01/22
W
F 7-0 3:03
S. Corro
Marysville
Lady Lancers Lipstick Open
round 4
140
01/22
W
F 2-0 1:22
M. Mazemke
Camas
Lady Lancers Lipstick Open
Round 2
140
01/08
W
MD 14-3
A. Armstrong
Klahowya
WIAA Battle of the Ax GIRLS
Round 4
135-141
01/08
W
F 19-5 3:23
R. Clingan
River Ridge
WIAA Battle of the Ax GIRLS
Round 3
135-141
01/08
W
F 2-1 1:37
G. Hudson
Olympic
WIAA Battle of the Ax GIRLS
Round 2
135-141
01/08
W
F 2-0 1:10
K. Bruch
Port Angeles
WIAA Battle of the Ax GIRLS
Round 1 (5 Man)
135-141
12/04
W
F 2-0 1:32
A. Rondeau
Forks
Forks Tournament GIRLS
Round 5
140-145
12/04
W
F 8-0 2:53
M. Douglas
East Jefferson
Forks Tournament GIRLS
Round 2
140-145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020